VIDEO Vaslui, in sferturile Cupei! Adailton: "Suntem obositi, nu are cine sa ne inlocuiasca!"

Data publicarii: Joi 27 Octombrie 2011, 21:08
Data actualizarii: Joi 27 Octombrie 2011, 21:18

Wesley si Adailton au calificat Vasluiul in sferturile Cupei. Au dat trei dintre golurile victoriei cu 4-1 in fata Dunarii Galati.

Dunarea Galati a deschis scorul la Vaslui, prin Chelaru, care apoi a ratat incredibil.
La pauza a fost 1-1. Suspendat in Europa, Wesley a egalat.
Sanmartean a driblat ca un brazilian si a facut golul de 2-1. Neagu l-a dat. Finalul a fost al lui Adailton. Amarcat ultimele doua goluri ale Vasluiului. Reusita de 3-1 a fost bijuteria meciului.
"Suntem un pic obositi, e normal, nu avem jucatori de schimbare" a declarta Adailton la final.
Moldovenii s-au intrecut si-n ratari. Papp a fost campion. "Vrea nu vrea, FC Vaslui trebuie sa se descurce si fara Wesley" a declarat presedintele Constantin Zotta.