Premiera! 7 meciuri din Cupa Romaniei Timisoreana, in direct la TV!

Bacau Cupa Romaniei Dinamo Pro TV Steaua Cupa Romaniei
Data publicarii: Sambata 19 Septembrie 2009, 13:20
Data actualizarii: Joi 24 Septembrie 2009, 17:48

Joi, 24 septembrie
â–ºOra 20.30: Dinamo Bucuresti– FC Zlatna
Sport.ro
â–ºOra 18.30: CFR – Dunarea Galati

• Saisprezecimile de finala ale Cupei Romaniei Timisoreana se joaca in direct la Pro Tv si Sport.ro, pe durata a trei zile: 22 – 24 septembrie, de la orele 16.00, 18.30 si 20.30!

Singura competitie in care banii nu fac clasamentul vine cu o premiera in sezonul 2009 – 2010. Echipele pot organiza meciurile din Cupa pe propriul teren, iar din semifinale se trece la sistemul tur-retur.

Saisprezecimile debuteaza pe 22 septembrie la Sport.ro, cu super meciul Craiova – Gloria II Bistrita, in direct de pe „Ion Oblemenco”, de la ora 19.00.

Pe 23 septembrie, echipele din Europa League, Steaua si Poli Timisoara joaca in Cupa in direct la Pro Tv si Sport.ro. FCM Bacau va primi vizita Stelei, in timp ce Timisoara va fi atacata de Sanatatea Cluj pe teren propriu. Se anunta emotii mari pentru Sportul, care va intalni campioana Unirea la Urziceni.

Rapid si Dunarea Galati au deplasari in Ardeal, pe 24 septembrie. In timp ce Rapid se intalneste la Oradea cu FC Bihor, Dunarea Galati merge la Cluj pentru meciul din Cupa. Initial, dunarenii erau programati sa joace pe teren propriu, dar s-a optat pentru deplasearea la Cluj pentru ca stadionul dispune de nocturna.
Echipa lui Boneti joaca acasa cu FC Zlatna, in meciul transmis de Pro Tv joi, 24 septembrie, de la 20.30.

Meciurile se vor juca in sistem eliminatoriu, iar daca scorul va fi egal dupa 90 de minute, se va trece la prelungiri. In cazul in care egalitatea persista, se va ajunge la lovituri de departajare.

Ora 18.30: CFR – Dunarea Galati

Rezultate inregistrate in partidele disputate  in saisprezecimile Cupei Romaniei-Timisoreana:

FC Timisoara - CS Sanatatea Cluj 7-0
Ceahlaul Piatra Neamt - CS Gaz Metan CFR Craiova 2-3, la loviturile de departajare
FC Brasov - CS Otopeni 4-0
Astra Ploiesti - CS Farul Constanta 2-1, dupa prelungiri
CS Minerul Mehedinti - FC International Curtea de Arges 4-5, la loviturile de departajare
Otelul Galati - Unirea Alba Iulia 5-4, la loviturile de departajare