Miriuta stia de la pauza ca CFR va castiga! Ce le-a transmis elevilor sai la vestiar! "Nu conteaza cu cine jucam mai departe"

Vasile Miriuta CFR Cluj Rapid Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 30 Octombrie 2014, 22:59
Data actualizarii: Joi 30 Octombrie 2014, 23:02

Rapid 1-2 CFR / Vasile Miriuta a dezvaluit cum i-a facut pe elevii sai la pauza sa intoarca scorul in Giulesti.

Miriuta stia ca rapidistii au probleme fizice si l-a transmis elevilor sai la pauza sa forteze in atac pentru ca giulestenii vor gresi. Asa s-a intamplat, iar CFR s-a calificat in sferturile de finala.

"O seara frumoasa, un joc bun facut de doua echipe bune ale campionatului, cu un plus pentru Rapid in prima repriza, dar a doua a fost a noastra. Baietii au aratat caracter, atitudine, le-am spus la pauza ca se poate intoarce scorul. Stiam ca daca stam bine fizic putem sa trecem peste ei in a doua repriza. I-am fortat sa greseasca si am marcat acele jocuri, sunt multumit.

Eu zic ca a fost penalty, arbitrajul a fost bun. Sarbatorim cu un pahar de vin la restaurant, maine plecam la Cluj iar luni jucam cu Brasov in campionat.

Nu e usor sa joci si in Cupa, dar in decembrie se va mai juca un meci in Cupa, in rest suntem bine in campionat si meritam, vom incerca sa facem fata pe doua fronturi.

Nu conteaza cu cine picam mai departe, indiferent de adversar vom incerca sa castigam", a declarat Vasile Miriuta la Sport.ro.