Saeed Issah Cupa Romaniei FC Brasov FC Hermannstadt Tudor Saim Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 29 Septembrie 2022, 17:37
Data actualizarii: Joi 29 Septembrie 2022, 17:37

Meciul FC Brașov - FC Hermannstadt, din play-off-ul Cupei României, a fost marcat de un fault extrem de dur al lui Tudor Saim, jucătorul gazdelor.

În minutul 44, la scorul de 1-0 pentru FC Brașov, Tudor Saim a avut o intervenție extrem de dură asupra fundașului ghanez al lui FC Hermannstadt, Saeed Issah, în urma căreia a văzut direct cartonașul roșu.

Tudor Saim, intervenție horror în Cupa României

Saim a încercat să recupereze mingea la mijlocul terenului și să plece pe contraatac, însă a ridicat piciorul foarte sus și l-a lovit cu talpa în piept pe Saeed, care s-a prăbușit pe gazon și a avut nevoie de minute bune de îngrijiri medicale.

Ambulanța a intrat pe teren la Brașov, iar jucătorul lui FC Hermannstadt a reușit să se ridice în picioare, iar apoi să se întindă pe targă.

Fundașul sibienilor a părăsit terenul cu ambulanța după ce i s-a montat un guler cervical și a fost transportat la spital.