Horațiu Feșnic, în vizorul lui Mihai Stoica. Reacția acidă a oficialului FCSB după prestația centralului, în Bănie
![Horațiu Feșnic, în vizorul lui Mihai Stoica. Reacția acidă a oficialului FCSB după prestația centralului, în Bănie Horatiu Fesnic Cupa Romaniei Mihai Stoica Universitatea Craiova](https://res.sport.ro/assets/sport/2022/05/12/image_galleries/750785/horatiu-fesnic-in-vizorul-lui-mihai-stoica-reactia-acida-a-oficialului-fcsb-dupa-prestatia-centralului_size6.jpeg)
Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat, joi, în finala Cupei României, trecând în semifinale de Universitatea Craiova, deţinătoarea trofeului.
În tur, scorul a fost 2-1 pentru Sepsi, la Sfântu Gheorghe, iar joi seară, în retur, tot Sepsi s-a impus cu scorul de 1-0. Golul a fost marcat de Ştefănescu, în minutul 66.
Partida din Bănie a fost marcată de gestul golănesc al căpitanului Universității. În minutul 86 al partiei, Nicușor Bancu a văzut cartonașul roșu după ce l-a lovit cu capul în piept pe Ashkovski, apoi i-a dat cu mingea în cap.
Horațiu Feșnic i-a arătat cartonașul roșu direct și cel mai probabil Bancu va primi o suspendare uriașă.
Mihai Stoica nu l-a uitat pe Feșnic
Delegat pentru meciul dintre FC Voluntari și FCSB, Horațiu Feșnic a fost la centrul returului semifinalei dintre Universitatea Craiova și Sepsi.
În minutul 4, Screciu l-a tras de tricou pe Mitrea, jucătorul oaspeților cerând penalty. În ciuda protestelor, lovitura de pedeapsă nu a fost acordată, iar reacția lui Mihai Stoica nu a întârziat să apară.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News