Horațiu Feșnic, în vizorul lui Mihai Stoica. Reacția acidă a oficialului FCSB după prestația centralului, în Bănie

Horatiu Fesnic Cupa Romaniei Mihai Stoica Universitatea Craiova Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 12 Mai 2022, 21:54
Data actualizarii: Joi 12 Mai 2022, 22:01

Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat, joi, în finala Cupei României, trecând în semifinale de Universitatea Craiova, deţinătoarea trofeului.

În tur, scorul a fost 2-1 pentru Sepsi, la Sfântu Gheorghe, iar joi seară, în retur, tot Sepsi s-a impus cu scorul de 1-0. Golul a fost marcat de Ştefănescu, în minutul 66.

Partida din Bănie a fost marcată de gestul golănesc al căpitanului Universității. În minutul 86 al partiei, Nicușor Bancu a văzut cartonașul roșu după ce l-a lovit cu capul în piept pe Ashkovski, apoi i-a dat cu mingea în cap.

Horațiu Feșnic i-a arătat cartonașul roșu direct și cel mai probabil Bancu va primi o suspendare uriașă.

Mihai Stoica nu l-a uitat pe Feșnic

Delegat pentru meciul dintre FC Voluntari și FCSB, Horațiu Feșnic a fost la centrul returului semifinalei dintre Universitatea Craiova și Sepsi.

În minutul 4, Screciu l-a tras de tricou pe Mitrea, jucătorul oaspeților cerând penalty. În ciuda protestelor, lovitura de pedeapsă nu a fost acordată, iar reacția lui Mihai Stoica nu a întârziat să apară.