GAFA secolului la meciul Stelei! Reghe a innebunit pe banca! Arbitrul l-a eliminat pe Tibi Balan dupa un SINGUR 'galben'! Faza care a inghetat stadionul! VIDEO

Data publicarii: Joi 01 Noiembrie 2012, 09:15
Data actualizarii: Joi 01 Noiembrie 2012, 09:14

Tibi Balan a avut parte de socul carierei. Era in minutul 101 al meciului din Cupa, cu Chiajna, cand arbitrul l-a eliminat. Ce a urmat dupa este de cascadorii rasului.

Tibi Balan a incercat o patrundere din stanga, spre careul celor de la Chiajna. Faza se intampla in minutul 101, cand scorul era tot 0-0, in prima repriza a prelungirilor.

Balan intra in careu, este luat in primire de alti doi jucatori si cade artistic. Simulare clara, dupa cum aveau sa arate si reluarile fazei. Arbitrul insa, se duce glont la el, ii da cartonasul galben, dupa care i-l arata si pe cel rosu!

Stelistul nu mai intelege nimic, incepe sa-i ceara socoteala arbitrului, dupa care paraseste nedumerit terenul de joc. Cei de banca Stelei iau foc, mai ales Reghecampf, care isi da seama ca jucatorul era la primul galben, deci nu trebuia sa fie eliminat.

Dupa cateva secunde de uluiala, in fluieraturile generale ale publicului, Balan este rechemat pe teren de arbitru, fara sa inteleaga de ce!

Steaua a terminat meciul in 11 oameni, insa a pierdut calificarea la loviturile de la 11 metri.