Cristi Balaj, nemulțumit de arbitraj și la meciul din Cupă: "Mitruți a reușit să inventeze ceva"

Cristi Balaj CFR Cluj Cupa Romaniei Cupa Romaniei
Data publicarii: Vineri 21 Octombrie 2022, 10:53
Data actualizarii: Vineri 21 Octombrie 2022, 11:02

U Cluj - CFR Cluj s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din grupa C din Cupa României.

Campioana a deschis scorul rapid, prin Daniel Bîrligea (minutul 2), dar Universitatea Cluj a egalat în repriza secundă, prin autogolul brazilianului Roger Junio (minutul 64), care a deviat involuntar în propria poartă mingea şutată de Ioan Filip.

Cele două echipe se vor întâlni din nou duminică, tot pe Cluj Arena, în ultima etapă a turului Superligii.

În celelalte meciuri din grupă, marţi, Rapid a învins-o pe CSC Dumbrăviţa cu 4-1, iar Farul a remizat în deplasare cu CSM Alexandria, 2-2.

Cristi Balaj, nemulțumit de arbitrajul de la U Cluj - CFR Cluj

"Respectăm competiția, aveam jucători pe care trebuia să îi vedem într-un meci oficial, iar Cupa era singura posibilitate. Au apărut nume noi, un rezultat de egalitate corect, după cum a decurs jocul.

Mitruți a reușit să inventeze ceva, dar nu aș vrea să comentez. La faza unde a ieșit gol. A reușit să strice un arbitraj bun.

Nu aș vrea să comentez, a fost o atmosferă frumoasă, mă bucur că nu au existat incidente, felicit ambele galerii", a spus Cristi Balaj, pentru ProSport.