Ciudateniile Cupei! :) Pandurii au reusit scorul zilei in Cupa, 7-1 cu o echipa din Covasna, care se spala cu apa minerala! VIDEO

Data publicarii: Miercuri 26 Septembrie 2012, 21:53
Data actualizarii: Miercuri 26 Septembrie 2012, 22:08

Dupa Vaslui, si U Cluj a fost eliminata de o echipa de liga a 2-a. Clujenii au fost invinsi cu 2-1 la Tulcea.

Francezul Boutadjine a dat trei goluri intr-o repriza de vis a Pandurilor, care au marcat de 6 ori pana la pauza. S-a terminat 7-1 cu FC Zagon, echipa din Covasna care face dus si uda gazonul cu apa minerala.

PETRE GRIGORAS: "Meciul asta a fost jumatate de antrenament pentru meciul cu Dinamo"

Dupa Botosani, care a dat lovitura la Vaslui, Delta Tulcea e a doua echipa din B calificata in optimi. U Cluj a fost invinsa cu 2-1 la Tulcea.

Golul calificarii a venit din penalty in minutul 86. Primul marcator de la Tulcea i-a dedicat golul nigerianului mort pe teren in vara, la Balotesti.

DANIEL FLOREA: "Toate golurile pe care le dau sunt pentru el"

Fara victorie in prima liga, Severinul a reusit sa castige in Cupa, 2-1 cu Mioveniul. Tot cu 2-1 a castigat si Gaz Metan. Mediasul s-a chinuit cu echipa din Caracal pe care a eliminat-o in ultimul minut.