CFR, in FINALA cu Timisoara! CFR 2-0 Vaslui! (Ruiz '10, Pereira '90)

CFR Cluj Cupa Romaniei FC Vaslui Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 29 Aprilie 2009, 20:23
Data actualizarii: Miercuri 29 Aprilie 2009, 22:42

CFR Cluj - Poli Timisoara, finala Cupei 2009 | CFR Cluj a castigat cu 2-0 in fata lui FC Vaslui la Urziceni, prin golurile reusite de Ruiz si Pereira!

CFR a intrat hotarata sa stearga cu buretele rezultatele mai putin bune din campionat si a reusit sa deschida scorul in minutul 10 la Urziceni prin Diego Ruiz. Vasluiul lui Moldovan a revenit in joc rapid si a cerut vehement penalty la o intrare a fundasilor asupra lui Westley, insa arbitrul a fost de neclintit. Cele doua echipe a mai ratat cateva ocazii mari pana la final, insa in cele din urma uruguayanul Pereira a inchis meciul in minutul 90, trimitand pe CFR in finala Cupei Romaniei, acolo unde va intalni pe Poli Timisoara.

Echipe: Galliasi, Hugo Alcantara, Cristian Panin, Sebastian Dubarbier, Ricardo Dani, Dario Flores, Bogdan Mara, Rade Veljovic, Lacina Traore

FC VASLUI: Dusan Kuciak, Bogdan Buhus, Gabriel Canu , Farkas, Silviu Balace, Stanislav Genchev, Milos Pavlovic, Marko Ljubinkovic, Wesley Lopez, Nemanja Milisavljevic, Mike Temwanjera