Ce sferturi in Cupa! Steaua poate sa pice cu Rapid sau Craiova lui Piturca!

Data publicarii: Joi 28 Octombrie 2010, 21:02
Data actualizarii: Joi 28 Octombrie 2010, 21:04

Steaua poate da peste Rapid sau Craiova in sferturile Cupei. Daca se califica si ele, Rapid si Craiova nu vor fi capi de serie la tragerea la sorti care va fi la Sport.ro, luni de la 15:30.

Acum un an, Steaua a ratat calificarea in sferturi la Bistrita, la 11 metri. S-a revansat cu Sportul la penaltyuri. Ca si in campionat, Steaua - Sportul s-a terminat 4-2. E drept ca acum a fost nevoie si de 11 metri.

Sportul a avut doar 9 suporteri in Ghencea. Nici stelistii nu s-au inghesuit la meci. Cei veniti s-au incalzit inainte la mitingul de la Casa Poporului.

Ca si in campionat, Sportul a condus in Ghencea. Tibi Balan a deschis scorul. Latovlevic a egalat dupa pauza. Steaua nu mai ajungea la 11 metri daca s-ar fi punctat barele. Steaua a avut 3-1 la bare. Cu Lacatus - jucator, Steaua a castigat ultima Cupa, in 99.