CF Braila 0-0 Viitorul, 6-5 dupa penalty-uri! Balasa de la Viitorul si-a batut joc de ultima lovitura! Rezumat VIDEO AICI:

Data publicarii: Joi 27 Septembrie 2012, 17:33
Data actualizarii: Joi 27 Septembrie 2012, 19:42

Viitorul Constanta a ratat calificarea in optimi, dupa ce Balasa si-a batut joc de ultima lovitura de la 11 metri. Brailenii merg mai departe.

CF Braila: Leu - Spiridon, Ignat, L. Ivan (cpt.), D. Sanmartean - M. Voicu, Ochia, Puscasu, Frunza - Bg. Rusu, Campeanu

Rezerve: Bunduc - Bosoi, D. Prodan, Ciocalteu, Baltoi, Visar, Punga Antrenor: Alin Panzaru

Viitorul: Buzbuchi - Balasa, Putanu, Tiru - Carstocea, Herea, Benzar, L. Turcu - M. Albu, V. Rusu, Cristocea

Rezerve: Vatca - Vastag, Gavra, Bejan, Tarnovan, Vina, Nikolov Antrenor: Catalin Anghel

____________________________________________________________________________________________________

6-5, Balasa rateaza si Braila merge in optimi!

5-5, urmeaza setul al saptelea

4-4, tot egalitate, dupa setul de cinci executii de la 11 metri

Heara marcheaza si el, se face 3-3 dupa primele patru lovituri

Punga rateaza pentru Braila. Tot 3-2 ramane

3-2 dupa trei serii, mai sunt cate doua lovituri

2-1 dupa cea de-a doua serie

1-0 dupa prima serie. Brailenii bat primii, Vastag a ratat pentru Viitorul.

Min 120: Nici dupa prelungirile meciului, scorul nu s-a modificat. Urmeaza penaltyurile.

Min 93: Meciul lintra in prelungiri. Nu s-a marcat in timpul regulamentar, mai mult datorita portarului Leu, care a facut minuni in poarta celor de la Braila

Min 82: Ocazie mare a lui Gavra, Leu scoate cu piciorul, senzational!

Min 77: Moment de intrerupere. Intra medicii sa-l ajute pe unul dintre jucatori, restul rasufla usurati ca au luat pauza :)

Min 23: Turcu ii pune o talpa direct pe fata lui Campeanu si mijlocasul Viitorului ia si el cartonasul rosu

Min 20: Cristocea executa tehnic de la punctul cu var pe langa bara portii. Viitorul a ratat penalty

Min 19: Rusu pleaca de la limita offside-ului, patrunde in careu, este tinut din spate de Ignat, cade si obtine penalty. Fundasul Brailei primeste cartonasul rosu