Neymar Brazilia Cupa Mondiala Cupa Mondiala 2018 ATACUL lui Neymar dupa criticile primite la Cupa Mondiala: "Nu pot sa le spun adversarilor: iubire, ma lasi si pe mine sa trec?"
Data publicarii: Duminica 22 Iulie 2018, 09:21
Data actualizarii: Duminica 22 Iulie 2018, 09:27

Neymar a devenit tinta ironiilor dupa ce petrecut minute bune la Cupa Mondiala pe gazon.

Asteptarile uriase ale fanilor Braziliei de la Neymar inainte de Cupa Mondiala nu au avut acoperire. Brazilia a fost eliminata inca din sferturi iar Neymar a devenit tinta glumelor pentru timpul petrecut pe gazon, acuzand accidentari. Neymar a raspuns criticilor primite.

"Da, am vazut toate meme-urile. Inclusiv postarea de pe Instagram cu niste copii care se distrau (pe acest subiect). Jocul meu este bazat pe dribling, ajung fata in fata cu adversarul. Nu ma pot uita la adversar si sa-i spun: <<Iubire, scuza-ma, vreau sa inscriu un gol>>.

Nu pot face asta. Trebuie sa fac eschive, sa incerc ceva iar el nu ma va lasa, va incerca sa ma opreasca si se intampla frecvent sa fiu mai rapid si se incheie cu un fault, insa de asta exista arbitrul. Credeti ca eu vreau sa sufar tot timpul? Nu, pentru ca doare. Dupa fiecare partida trebuie sa ma refac pentru 4-5 ore.

Este complicat. Cine nu a fost vreodata in aceasta situatie nu are de unde sa stie" a declarat Neymar.