Reghecampf a refuzat sa vorbeasca cu Daum dupa finala Cupei Ligii: "Voi vorbi cu el cand voi avea timp!" Ce a spus despre plecarea lui Hamroun

Data publicarii: Duminica 17 Iulie 2016, 23:29
Data actualizarii: Luni 18 Iulie 2016, 21:28

Steaua 2-1 Concordia Chiajna, finala Cupei Ligii / Steaua a castigat trofeul dupa un gol marcat in minutul 110.

Laurentiu Reghecampf nu a dorit sa comenteze pe seama posibilei plecari a lui Hamroun la Al Sadd, spunand doar ca singurii care pot pleca sunt Varela si Chipciu: "Eu cred ca am inchis capitolul plecari. Cei doi jucatori care sunt aproape sa plece, Varela si Chipciu, au primit acceptul din partea mea. Daca nu se vor materializa transferurile, ii asteptam inapoi la echipa.

A fost o atmosfera incordata, am venit dupa 2 cantonamente foarte grele, jucatorii n-au avut deloc liber. Ma bucur ca am reusit sa castigam. Conteaza pentru noi ca a fost primul meci oficial. Ma bucur pentru jucatori si pentru toti cei de la echipa. Concordia a facut un meci foarte bun, ne-au surprins o data in prima repriza, apoi si in a doua repriza. Trebuia sa inchidem meciul mult mai devreme si sa nu le oferim ocazia sa ne puna probleme. Tudorie a alergat foarte mult, a evoluat foarte bine, dar aveam nevoie de un atacant proaspat" a spus Laurentiu Reghecampf la finalul partidei.

Golul victoriei a fost marcat de catre Hamroun, cel care a transformat penalty-ul din minutul 110 cu o "scarita". Reghecampf si-a felicitat jucatorul, desi acesta a riscat enorm: "A marcat. Daca nu marca, era grav. Cred ca a fost multa presiune, dar a avut o executie foarte buna si a marcat".

Noul selectioner al nationalei Romaniei, Christoph Daum, s-a aflat la partida si a dorit sa vorbeasca cu antrenorii celor doua echipe la final si cu alti oficial. Antrenorul Stelei l-a refuzat insa pe german: "Nu cred ca era momentul in seara aceasta sa vorbesc cu dansul, vreau sa ma bucur cu echipa. In urmatoarele zile cand voi avea timp o sa discut cu dansul" a incheiat Reghecampf.