"Steaua nu avea nevoie de arbitru! A fost viciere!" Ce au spus Sandoi si Pena dupa finala pierduta in prelungiri

Steaua Concordia Chiajna Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 17 Iulie 2016, 23:12
Data actualizarii: Duminica 17 Iulie 2016, 23:20

Steaua a reusit sa castige Cupa Ligii dupa prelungiri in urma unei decizii atacata de cei de la Concordia.

Steaua 2-1 Concordia Chiajna, finala Cupei Ligii / Steaua a castigat trofeul dupa un penalty acordat de Marius Avram in minutul 110. Cei de la Concordia Chiajna au acuzat decizia acordata de arbitru.

"Imi pare rau ca s-a terminat asa pentru ca ar fi trebuit pastrat suspansul la penalty-uri. Am trecut printr-o perioada grea, cu situatia din ultimele zi. Noi am facut ultimul antrenament vineri dimineata, nu am mai avut posibilitatea sa ne antrenam de atunci. A fost o situatie cu care nu ne-am mai intalnit. Au fost niste momente delicate pentru fiecare dintre noi.

Poate au fost circumstante de penalty in prima repriza dupa bara lui Cristescu pentru ca faza a continuat si Tamas l-a blocat. Au fost doua faze asemanatoare si au fost judecate diferit. Am vorbit cu domnul Avram la final, nu vreau sa vorbesc acum pentru ca poate sunt subiectiv.

Cred ca am aratat si plusuri, mai ales dupa pierderea unor jucatori importanti. Noi incercam sa mai transferam 2-3 jucatori si probabil vom fi mai puternici.

Au dat dovada de o dorinta fantastica de a castiga trofeul. Noi am inceput pregatirea cu doar 2 saptamani si jumatate, suntem in urma cu pregatirea. Dar jucatorii s-au sacrificat. I-am felicitat pe jucatori la final" a spus antrenorul Concordiei Chiajna, Emil Sandoi, la Dolce Sport.

"Ne-am dorit foarte mult azi pe teren, ii felicit pe colegi pentru curajul aratat. Steaua nu cred ca avea nevoie de ajutorul arbitrului, a fost viciere de rezultat. Stiu ca pare dur, dar asa fost. A fost mai penalty la Cristescu decat cel care s-a dat cu 10 minute inainte sa se ajunga la loviturile de departajare.

Am avut un an greu, speram ca anul acesta sa nu ne mai luptam in josul clasamentului. Ne-am simtit mai increzatori in prelungiri, am simtit ca suntem puternici fizic dar a fost penalty-ul care a decis rezultatul" a spus marcatorul Concordiei in finala Cupei Ligii, Marius Pena.