„Analist și miștocar!” Replică acidă a lui Mihai Stoica după ce Darius Olaru a fost criticat

Mihai Stoica Darius Olaru Robert Nita Conference League
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Sambata 29 Octombrie 2022, 14:24
Data actualizarii: Sambata 29 Octombrie 2022, 14:27

FCSB a remizat cu Anderlecht în penultima rundă a grupelor UEFA Europa Conference League, scor 2-2.

Roș-albaștrii nu mai au nicio șansă la calificarea în șaisprezecimile Conference League după remiza din Belgia. FCSB are doar două puncte în grupa B, din care mai fac parte West Ham și Silkeborg, ambele obținute din confruntarea cu belgienii.

Robert Niță (45 ani) a comentat meciul din Belgia și a criticat dur un jucător de-ai vicecampioanei României. Darius Olaru (24 ani) a fost fotbalistul criticat de fostul atacant, care a spus că a alergat degeaba în unele momente ale meciului. Nu doar Robert Niță l-a criticat pe Olaru, ci și Gabi Balint, însă managerul roș-albaștrilor a ținut să îl „taxeze” pe Niță pentru declarațiile sale.

Mihai Stoica i-a răspuns acid lui Robert Niță

Fostul atacant a avut cuvinte dure la adresa lui Darius Olaru, punctând că în minutul 70 făcea pressing singur.

„Toată lumea spune despre el că aleargă mult. A avut 13 kilometri... Aveam eu un antrenor, Lajos Sătmăreanu, Fachetti de România, care spunea: «Și calul aleargă... dar nu dă lapte».

De ce nu-l disciplinează cineva? Aseară (n.r. - joi), prin minutul 70, s-a dus să facă presing. Singur. Mai bine aleargă 10 kilometri, dar utili!

De ce să alergi 3 în plus pentru că te duci tu să te elimini, într-un presing solitar, unu contra patru? Retrage-te!”, a spus Robert Niță pentru Fanatik

De remarca lui Robert Niță a „profitat” Mihai Stoica pentru a-i da o replică dură, în contextul în care Darius Olaru a fost scos de pe teren la pauza meciului și schimbat cu Eduard Radaslavescu. Managerul general al roș-albaștrilor i-a dat replica pe rețelele de socializare, postând paragraful cu declarațiile lui Robert Niță, iar apoi un scurt răspuns: „Prin minutul 70, Olaru ieșise de vreo 25 de minute. Robert Niță, analist & miștocar”.