Veste bună pentru Dan Petrescu înainte de CFR Cluj - Lazio. Jucătorul "de 100 de milioane de euro" poate rata deplasarea

Conference League
Data publicarii: Miercuri 22 Februarie 2023, 10:46
Data actualizarii: Miercuri 22 Februarie 2023, 10:44

CFR Cluj - Lazio, returul din 16-imile Conference League, se joacă joi, de la ora 19:45, ÎN DIRECT pe Pro Arena & VOYO.

În manșa tur, CFR Cluj a cedat la limită, scor 0-1, după un gol marcat de Ciro Immobile, în prelungirile primei reprize. Campioana României a jucat din minutul 15 cu un om în plus, însă nu le-a pus probleme italienilor.

Sergej Milinkovic-Savic ar putea rata meciul CFR Cluj - Lazio

La returul din Gruia, sunt șanse mari ca Lazio să nu se poată baza pe Sergej Milinkovic-Savic (27 de ani), anunță italienii de la Tuttomercatoweb.

Mijlocașul sârb, despre care Dan Petresu a spus"valorează 100 de milioane de euro", a ratat și meciul cu Salernitana (2-0), din weekend, acuzând o gastroenterită.

Italienii scriu că mijlocașul lui Lazio are în continuare probleme și ar putea fi lăsat la Roma înaintea duelului cu CFR Cluj, o decizie urmând să fie luată de staff-ul tehnic astăzi.

• 6 goluri și 8 pase decisive a reușit Milinkovic-Savic în cele 30 de meciuri jucate la Lazio în acest sezon
  • 60 de milioane de euro este cota de piață a lui Lazio, conform Transfermarkt

Dan Petrescu: "Milinkovic-Savic costă 100 de milioane, asta spune totul despre valoarea lui Lazio"

După meciul tur cu Lazio, Dan Petrescu a recunoscut că l-a deranjat golul încasat în prelungiri, însă a admis și chiar a subliniat diferența de valoare dintre cele două echipe.

"Mie mi s-a părut că a fost diferență de valoare, așa mi s-a părut. Doar atât, alt motiv nu. Ce să fie? Asta e realitatea. Milinkovic-Savic costă 100 de milioane, asta spune totul despre valoarea lor. La pauză am fost supărat de faza de la gol, a stricat tot ce am făcut bun în prima repriză. O neatenție, o lipsă de concentrare, dar, în același timp, și valoarea lor.

Nu suntem Real Madrid sau PSG. Și ele au 3 înfrângeri la rând. Trebuie să știm să trecem peste ele.

Ce să putem schimba la retur? Schimbăm jucătorii? Ce întrebări puneți... tot jucătorii ăștia sunt, tot ei își vor da viața. Am jucat și cu Lazio, cu Roma, dar băieții s-au dăruit. Chiar nu vedeți cine e la Lazio? La ei, rezervă Pedro. Uitați-vă la rezervele noastre. Asta e realitatea noastră. Dacă vreți mai mult, problema voastră, dar asta e realitatea", a spus Dan Petrescu, pentru PRO TV.