"Să-și rupă carnetul de antrenor!" Un fost atacant al României n-are milă de Nicolae Dică după ce Silkeborg a călcat-o în picioare pe FCSB

Nicolae Dica Ciprian Marica FCSB Silkeborg Conference League
Data publicarii: Vineri 14 Octombrie 2022, 17:58
Data actualizarii: Vineri 14 Octombrie 2022, 18:36

FCSB s-a făcut de râs în meciul cu Silkeborg, scor 0-5, pe Arena Națională.

FCSB, care în tur a menajat o serie de titulari şi a cedat cu 0-5, s-a înclinat şi pe teren propriu cu acelaşi scor, golurile danezilor fiind înscrise de Kasper Kusk (minutul 12), Anders Klynge (minutul 16), Soeren Tengstedt (minutul 63) şi Sebastian Joergensen (minutele 68, 70).

Marica, atac la Dică

Dică a spus la finalul partidei de joi seara că nu se gândește să plece pentru că mai are multe de demonstrat cu FCSB, dar rămâne de văzut dacă și Gigi Becali, patronul formației, va fi de acord cu afirmația piteșteanului în vârstă de 42 de ani.

Dică a fost criticat și de Becali, dar și foști internaționali români.

Ciprian Marica nu l-a menajat pe Nicolae Dică după eșecul lamentabil al FCSB-ului cu Silkeborg, 0-5 în etapa a patra a Grupei B din Conference League.

Deși a avut un prim 11 superior valoric față de partida din Danemarca, tot 0-5, Nicolae Dică nu a găsit soluții pentru a contracara jocul în viteză al nordicilor.

Marica a avut un mesaj tăios pentru Dică: "Să-și rupă carnetul de antrenor!"

„A fost un meci penibil cu Silkeborg, asta deși se anunța o revanșă după ceea ce s-a întâmplat în tur. Antrenorul Nicolae Dică și staff-ul lui ar trebui să ofere cu adevărat explicații după un nou eșec de proporții. Aș compara această dublă manșă a celor de la FCSB cu dubla pe care România a avut-o cu Muntenegru, în Liga Națiunilor. Și atunci este clar că n-ai făcut ceva bine.

Oamenii au avut așteptări mari în returul cu Silkeborg, dar Nicolae Dică n-a învățat nimic din prima partidă, așa că să-și rupă carnetul de antrenor”, a declarat Ciprian Marica, potrivit Pro Sport.

• Silkeborg ocupă poziția secundă în grupa B, cu 6 puncte, la două în fața lui Anderlecht și cu cinci peste FCSB. Lider este West Ham, care are punctaj maxim după cele patru runde.

VIDEO Declarațiile lui Nicolae Dică la finalul meciului FCSB - Silkeborg 0-5