Remarcile lui Ilie Dumitrescu după Lazio - CFR Cluj: "Nicio sclipire!"

Data publicarii: Vineri 17 Februarie 2023, 00:07
Data actualizarii: Vineri 17 Februarie 2023, 00:16

CFR Cluj a pierdut, scor 0-1, în deplasare, cu Lazio, deși a jucat 75 de minute în superioritate numerică.

Meciul transmis de PRO ARENA și VOYO a contat pentru manșa tur a play-off-ului pentru optimile Conference League.

Reacția lui Ilie Dumitrescu după Lazio - CFR Cluj 1-0

"Sunt momente în care îți dai seama că există o limită. Nu s-a văzut diferența de om în plus. Nu ai posesia să pui presiune pe adversar, forțezi doar pe mingii înalte. Yeboah aleargă activ, dar fără nicio sclipire. S-a văzut și la Birligea limitarea.

S-a văzut că este o diferență clară de nivel. Jucători care la noi în campionat au acel plus, au dezinvoltură... nu au mișcat. Mi-e foarte greu să remarc pe cineva. Poate pe Scuffett și apărarea, cumva... Nu am văzut nici personalitate, nici anumite relații de joc cu care să surprinzi", a declarat Ilie Dumitrescu la Digi Sport.

Ciro Immobile a marcat unicul gol al partidei în prelungirile primei reprize. Chiar și așa, CFR Cluj păstrează șanse pentru returul din Gruia, programat pe 23 februarie, și care poate fi urmărit pe PRO ARENA și VOYO.

Lazio - CFR 1-0

Lazio Roma: Maximiano - Lazzari, Patric, Casale, Hysaj (Marusic ’61) – Milinkovic-Savic, Marcos Antonio (Gila ’18), Vecino - Felipe Anderson (Cancellieri ’81), Immobile (Rodriguez ’61), Zaccagni. Antrenor: Maurizio Sarri

CFR Cluj: Scuffet - Manea, Yuri, Burcă, Camora – Deac (Petrila ’46), Muhar (Hoban ’61), Boateng (Cvek ’46), Krasniqi – Yeboah (Janga ’82), Birligea (Malele ’61). Antrenor: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Zaccagni ’39, Milinkovic-Savic ’43, Hysaj ’49 / Boateng ’41, Yuri ‘45+3, Hoban ’79

Cartonaş roşu: Patric ‘15

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Anglia, cu Craig Pawson la centru.