VIDEO Cea mai dură reacție după Lazio - CFR 1-0

Conference League
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Joi 16 Februarie 2023, 23:56
Data actualizarii: Vineri 17 Februarie 2023, 00:07

CFR Cluj a pierdut, scor 0-1, în deplasare, cu Lazio, deși a jucat 75 de minute în superioritate numerică.

Meciul transmis de Pro Arena și VOYO a contat pentru manșa tur a play-off-ului pentru optimile Conference League.

Fost jucător la Steaua și Ajax Amsterdam, George Ogăraru (43 de ani) a avut o reacție după îndreptată spre trei jucători ai lui Dan Petrescu.

Cea mai dură reacție după meciul de la Roma

"Oare România nu mai poate forma mijlocași centrali mai buni decât Muhar, Boateng sau Cvek ??!!Eu refuz să cred așa ceva!! Nu cred că vreunul dintre aceștia a reușit astă seară, în condiții de superioritate numerică, să dea două pase consecutive la culoarea potrivită…', a scris Ogăraru, pe Facebook.

Ciro Immobile a marcat unicul gol al partidei în prelungirile primei reprize. Chiar și așa, CFR Cluj păstrează șanse pentru returul din Gruia, programat pe 23 februarie, și care poate fi urmărit pe PRO ARENA și VOYO.

Lazio - CFR 1-0

Lazio Roma: Maximiano - Lazzari, Patric, Casale, Hysaj (Marusic ’61) – Milinkovic-Savic, Marcos Antonio (Gila ’18), Vecino - Felipe Anderson (Cancellieri ’81), Immobile (Rodriguez ’61), Zaccagni. Antrenor: Maurizio Sarri

CFR Cluj: Scuffet - Manea, Yuri, Burcă, Camora – Deac (Petrila ’46), Muhar (Hoban ’61), Boateng (Cvek ’46), Krasniqi – Yeboah (Janga ’82), Birligea (Malele ’61). Antrenor: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Zaccagni ’39, Milinkovic-Savic ’43, Hysaj ’49 / Boateng ’41, Yuri ‘45+3, Hoban ’79

Cartonaş roşu: Patric ‘15

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Anglia, cu Craig Pawson la centru.