Universitatea Craiova - Beer Sheva Andrei Ivan Conference League Mirel Radoi Conference League
Data publicarii: Joi 18 August 2022, 20:56
Data actualizarii: Joi 18 August 2022, 21:02

Confruntarea dintre Universitatea Craiova și Beer Sheva din play-off-ul Conference League este LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Elevii lui Mirel Rădoi au făcut o fază excepțională în jumătatea adversă. Universitatea Craiova s-a jucat la poarta israelienilor și au ratat o șansă monumentală de a debloca tabela în minutul 11!

Oltenii au fost echipa mai periculoasă în primele unsprezece minute. Trupa din Bănie a creat o fază excepțională în careul lui Beer Sheva. Bancu și Crețu au combinat reciproc, iar mingea l-a găsit pe Andrei Ivan în cele din urmă.

Fotbalistul și-a numărat pașii, a șutat foarte bine spre poarta lui Glazer și a fost la un pas să fructifice. Mingea se îndrepta spre vinclu, însă i-a lipsit câțiva centimetri să intre în plasă.

Universitatea Craiova a irosit o șansă uluitoare de a înscrie. Însă, trupa lui Mirel Rădoi pare pregătită să o confrunte pe Beer Sheva fără frică și să facă încă un meci mare în calificările pentru grupele Conference League.

Mirel Rădoi a pășit cu dreptul în partida retur cu Zorya, din turul al treilea preliminar Conference League, câștigată de olteni cu 3-0 pe "Ion Oblemenco", primul meci pe banca tehnică a Craiovei pentru fostul selecționer. Universitatea pierduse în tur (0-1), însă, a trecut mai departe cu 3-1 la general.

Oltenii au evoluat bine și în turul doi preliminar. Cu Laszlo Balint ca principal, Craiova a remizat în Albania cu Vllaznia 1-1 și a câștigat la scor de neprezentare meciul de acasă (3-0).