VIDEO PAOK - Lincoln 2-0. Echipa lui Răzvan Lucescu termină pe locul doi în grupa de Conference League

Conference League Răzvan Lucescu și jucătorii de la PAOK
Data publicarii: Joi 09 Decembrie 2021, 23:52
Data actualizarii: Joi 09 Decembrie 2021, 23:57

PAOK a câștigat meciul cu Lincoln, scor 2-0, și a reușit să prindă locul doi în Grupa F a Conference League.

Din articol

Lider este Copenhaga, iar Slovan Bratislava, cu opt puncte și Lincoln, cu zero puncte, completează grupa.

PAOK - Lincoln 2-0

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 56: GOOOL PAOK! Schwab duce scorul la 2-0 pentru echipa lui Răzvan Lucescu.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: PAUZĂ!

Minutul 17: GOOOL PAOK! Zivkovic deschide scorul cu o lovitură de cap din interiorul careului.

Minutul 1: Fluier de start!

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, la care evoluează și Alexandru Mitriță, ocupă locul 3 în grupa F, cu opt puncte, fiind la egalitate cu a doua clasată, Slovan Bratislava. Pentru a obține poziția secundă și, implicit, calificarea în 16-imile competiției, grecii au nevoie de o victorie contra lui Lincoln și de un golaveraj superior formației din Slovacia.

Înaintea ultimei runde, Slovan Bratislava are golaveraj +3 (8-5), în timp ce PAOK are +2 (6-4).

De partea cealaltă, Lincoln Red Imps este ultima clasată în grupă. Campioana din Gibraltar nu a reușit să strângă niciun punct în cele șase meciuri disputate până acum, având un golaveraj 2-15.

În celălalt meci al grupei F, Slovan Bratislava va juca pe terenul liderului FC Copenhaga. Slovacii, care au remizat în ambele meciuri directe cu PAOK, au nevoie, de asemenea, de o victorie al scor în Danemarca.

În partida tur dintre Lincoln și PAOK, formația lui Răzvan Lucescu s-a impus cu 2-0, după reușitele lui Akpom și Mitriță.

"Știm că meciul este foarte important. E un joc care îți poate schimba sezonul. Cred că am jucat bine până acum, dar ne-a lipsit echilibrul. Am discutat împreună cu grupul și ne dorim să schimbăm ultima imagine lăsată", a declarat Răzvan Lucescu, înaintea meciului.