Meciul și accidentarea la FCSB! Încă un fotbalist a acuzat probleme după meciul cu Dunajska Streda:  „S-a accidentat după ce a intrat pe teren!”

FCSB adrian sut Mihai Stoica Conference League
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Vineri 12 August 2022, 10:17
Data actualizarii: Vineri 12 August 2022, 10:19

FCSB s-a calificat în play-off-ul UEFA Europa Conference League, după 2-0 la general cu Dunajska Streda.

Roș-albaștrii mai au „un pas” până la grupele UEFA Europa Conference League, obiectivul principal din acest sezon. Joonas Tamm a marcat golul victoriei din meciul tur, în timp ce Andrei Cordea a fost autorul singurului gol de pe Arena Națională, după o acțiune superbă pornită în urma unei pase spectaculoase a lui Octavian Popescu.

„Blestemul” accidentărilor o urmărește pe FCSB

FCSB nu a scăpat însă de problema accidentărilor, iar după meciul cu Dunajska Streda, încă doi jucători au acuzat probleme medicale. David Miculescu a fost schimbat în minutul 51 și surprins cu piciorul sângerând, resimțindu-se după un fault dur primit în prima repriză. Tânărul fotbalist transferat de la UTA Arad în schimbul a 1.7 milioane de euro nu a fost singurul cu probleme însă.

Intrat în minutul 72, în locul lui Andrei Cordea, și Adrian Șut s-a accidentat la genunchi, după cum a dezvăluit managerul general al roș-albaștrilor, Mihai Stoica. Mijlocașul de 23 de ani a rămas pe teren până la finalul meciului, însă accidentarea ar fi una serioasă.

„Şut are o entorsă de genunchi, ligamentul colateral extren e afectat. Cred că şi el... Accidentarea a survenit la puţin timp după ce a intrat pe teren, dar a rămas pe teren până la final. Aşa se pare, are genunchiul cam lat”, a declarat Mihai Stoica la Orange Sport

Accidentarea lui Adrian Șut vine la nici o săptămână de la accidentarea dură suferită de Ovidiu Popescu și la o săptămână după accidentarea lui Florinel Coman, care și-a revenit „miraculos” cu ajutorul Marijanei Kovacevic, după o ruptură musculară. Problemele fizice de la FCSB continuă astfel să fie una dintre marile probleme ale lui Nicolae Dică.