VIDEO EXCLUSIV Imaginile care nu s-au văzut la TV: ce a făcut Nicolae Dică pe teren, imediat după FCSB - Viking

Data publicarii: Vineri 19 August 2022, 00:53
Data actualizarii: Vineri 19 August 2022, 00:54

FCSB a pierdut prima manșă a play-off-ului Conference League, contra norvegienilor de la Viking, scor 1-2.

Vicecampioana României a deschis scorul în minutul 3, prin Florinel Coman, însă Viking a întors scorul până la pauză grație golurilor marcate de Kabran (5) și Bjorshol (35).

Ce s-a întâmplat după FCSB - Viking

FCSB a părut să controleze partida în mare măsură, însă a lipsit precizia la finalizare. După meci, Nicolae Dică și jucătorii vicecampioanei au fost extrem de dezamăgiți, apărând târziu la interviuri.

Imediat după ultimul fluier, Nicolae Dică a mers la jucătorii săi pentru a-i încuraja și a le transmite câteva vorbe. În timp ce elevii săi cântau alături de galerie, tehnicianul a fost surprins foarte abătut, cu capul în pământ.

Fotbaliștii lui FCSB au aplaudat galeria aflată la tribună pentru acest meci, în timp ce jucătorii lui Viking au format un cerc la centrul terenului, unde au asistat la un discurs al antrenorului.

Returul dintre Viking și FCSB este programat joi, 25 august, ÎN DIRECT pe PRO TV și VOYO.

Ce a spus Nicolae Dică după FCSB - Viking 1-2

„Suntem dezamăgiți cu toții, pentru că a fost un meci pe care nu trebuia să-l pierdem. Am deschis scorul, apoi am primit rapid gol pe o neatenție. Apoi golul doi al lor a venit după o fază fixă.

Eu cred că putem întoarce. Orice scor ar fi fost am fi mers acolo încrezători că ne putem califica în grupe. Am discutat cu jucătorii, suntem încrezători că putem câștiga meciul retur și ne putem califica”, a spus Nicolae Dică la finalul meciului cu Viking, scor 1-2.

Darius Olaru a văzut cartonașul galben la finalul meciului cu Viking și va lipsi la returul din Norvegia.

„Nu este ok ce a făcut el. Va plăti pentru lucrul acesta. Nu știu dacă se dădeau amenzi pentru astfel de gesturi până să vin eu, însă acum se vor da”, a mai spus Nicolae Dică.

VIDEO Rezumatul meciului FCSB - Viking 1-2