VIDEO EXCLUSIV Edjouma, cu tupeu! Cum a amenințat poarta danezilor în prima repriză a încleștării cu Silkeborg

Data publicarii: Joi 13 Octombrie 2022, 22:55
Data actualizarii: Joi 13 Octombrie 2022, 23:03

FCSB - Silkebrog, transmis joi seara de Pro Arena și VOYO.

Lăudat și de Ilie Dumitrescu în pauza meciului de pe Arena Națională, francezul Malcom Edjouma a fost unicul jucător de la FCSB care a amenințat poarta danezilor.

Elevii lui Nicolae Dică au jucat submediocru, 0-2 la pauză, după ce au luat și gol direct din corner. Au părut că nu au armele necesare pentru a contracara jocul nordicilor, iar singurul care a dinamizat atacul a fost Edjouma.

Mijlocașul central transferat de la FC Botoșani a șutat de două ori periculos spre poarta lui Silkeborg însă nu a reușit să marcheze.

Edjouma a dat consistență la mijlocul terenului și în actul secund. A presat continuu, a avut câteva recuperări importante și a apărut mai mereu în ofensivă.