Cu tot cu transferurile spectaculoase, Anderlecht s-a ”împiedicat” înainte de debutul în grupele Conference League

Anderlecht Anderlecht - Leuven Conference League FCSB Conference League Jan Vertonghen
Data publicarii: Duminica 04 Septembrie 2022, 17:07
Data actualizarii: Duminica 04 Septembrie 2022, 17:08

Echipa Anderlecht Bruxelles, viitoarea adversară a echipei FCSB în grupele Conference League, a terminat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Leuven. Meciul s-a disputat în cadrul etapei a şaptea din Jupiler Pro League

Oaspeţii de la Leuven au condus o bună parte din meci, ei deschizând scorul prin Thorsteinsson în minutul 19. Anderlecht a egalat prin Duranville, în minutul 71, însă Leuven a mai trecut odată la conducere, în minutul 74, când a înscris Al-Taamari.

Fabio Silva a egalat pentru Anderlecht în minutul 85 şi meciul s-a încheiat 2-2. În clasament, Anderlecht e pe locul 6, cu 7 puncte.

Anderlecht va debuta în grupa B a Conference League joi, 8 septembrie, pe teren propriu, cu Silkeborg. Primul meci împotriva echipei româneşti FCSB este programat pentru joi, 15 septembrie, la Bucureşti, scrie News.ro.

Runda 6: 3 noiembrie, 22:00: FCSB - West Ham

Meciurile din Conference League, acolo unde România este reprezentată de FCSB și CFR Cluj, dar și cele din Europa League vor putea fi urmărite ÎN DIRECT pe PRO TV, PRO ARENA și VOYO.