"Condiția lor fizică mă preocupă". Răducioiu a stabilit echipa cu cele mai mici șanse de calificare în grupele Conference League

Florin Raducioiu playoff conference league Conference League
Data publicarii: Joi 25 August 2022, 08:13
Data actualizarii: Joi 25 August 2022, 08:26

FCSB își joacă ultima șansă pentru calificarea în grupele Conference League, partida retur cu Viking, de la 20:00, pe PRO TV și VOYO

FCSB a pierdut manșa tur cu Viking, din play-off-ul Conference League, pe teren propriu, scor 1-2, iar norvegienii au prima șansă la calificarea în grupe.

Florinel Coman a deschis scorul în minutul 3 al meciului de pe Arena Națională, însă Viking a egalat la faza imediat următoare, prin Kabran. Norvegienii au dat lovitura în minutul 35, când au înscris pentru 2-1, iar ulterior s-au apărat aglomerat și au reușit să mențină scorul de pe tabelă.

Returul din Norvegia se anunță unul de foc pentru FCSB. Vicecampioana României nu se va putea baza pe Darius Olaru, suspendat, partida se va juca pe un teren sintetic, iar gazdele se așteaptă la un stadion plin.

FCSB, CFR Cluj, Universitatea Craiova: Cine se califică în grupe?

Florin Răducioiu este de părere că toate cele trei formații angrenate în competiția europeană au șanse de a merge mai departe, cu un minus pentru vicecampioana României.

"Toate au şanse să se califice mai departe. Poate mai puţin FCSB. Dar nu cred că toate au o remontada de făcut. Deci sunt nişte scoruri foarte uşor de întors. Poate puţin mai greu pentru FCSB.

Am dubiile mele cu FCSB. Legat de condiţii, de teren. Condiţia lor fizică mă preocupă. Nu ştiu. Dar Craiova şi echipa lui Dan au mari şanse să se califice", a declarat Florin Răducioiu la Orange Sport.