VIDEO EXCLUSIV Slava CFR Cluj! Campioana României dublează succesul de la Praga și urcă pe primul loc în grupele Conference League

Live text: CFR Cluj - Slavia Praga
Data publicarii: Joi 13 Octombrie 2022, 21:52
Data actualizarii: Joi 13 Octombrie 2022, 21:54

CFR Cluj s-a impus cu 2-0, pe teren propriu, în meciul cu Slavia Praga. După acest succes, campioana României a strâns șapte puncte în grupa G și este lider după patru etape.

Final

Final de meci! CFR Cluj obține o victorie importantă în grupele Conference League, scor 2-0, cu Slavia Praga și urcă pe prima poziție în grupa G a competiției, cu șapte puncte.

MIN '85
Gol

GOOOL CFR Cluj! Yuri Matias majorează avantajul pentru CFR Cluj cu câteva minute înainte de finalul partidei. Fundașul central marchează cu capul, după o centrare venită din corner, de la Roger.

GOOOL CFR Cluj! Yuri Matias majorează avantajul pentru CFR Cluj cu câteva minute înainte de finalul..._1793
2-0
13-10-2022 21:29

CFR Cluj - Slavia Praga 1 - 0 (minutul 70)

Campioana României se află în avantaj pe tabela de marcaj, însă cehii au avut de patru ori mai multe ocazii decât formația antrenată de Dan Petrescu, 19 la 4.

MIN '56
Ratare

Început de repriză în forță pentru CFR Cluj! Boateng primește mingea la marginea careului mic și încearcă un șut din foarfecă, însă mingea trece puțin pe lângă poartă.

Început de repriză în forță pentru CFR Cluj! Boateng primește mingea la marginea careului mic..._1791
MIN '45
Inceput

A început a doua repriză a întâlnirii dintre CFR Cluj și Slavia Praga.

MIN '45+1
Pauza

Final de primă repriză în Gruia! CFR Cluj se află în avantaj după golul marcat de Ciprian Deac din penalty.

MIN '44
Ratare

Slavia Praga pune presiune pe poarta lui Scuffet. Jurasek primește o centrare perfectă la marginea careului mic, preia spre poarta adversă, însă trage peste bara transversală din 2 m.

Slavia Praga pune presiune pe poarta lui Scuffet. Jurasek primește o centrare perfectă la marginea..._1787
MIN '40
Inceput

După o întrerupere de aproximativ 14 minute, timp în care au fost acordate îngrijiri medicale unui suporter, meciul a fost reluat.

MIN '26
Meci intrerupt

Meciul dintre CFR Cluj și Slavia Praga este întrerupt pentru câteva minute. Echipa medicală intervine în tribune, unde i s-a făcut rău unui suporter.

Meciul dintre CFR Cluj și Slavia Praga este întrerupt pentru câteva minute. Echipa medicală intervine..._1785
MIN '20
Ratare

Slavia Praga continuă seria atacurilor spre poarta lui Scuffet. Dorley primește o minge în centru, driblează toți adversarii și șutează de la marginea careului, însă portarul italian reușește să prindă mingea.

Slavia Praga continuă seria atacurilor spre poarta lui Scuffet. Dorley primește o minge în..._1784
MIN '10
Gol

GOOOL CFR Cluj! Ciprian Deac o aduce pe CFR Cluj în avantaj după ce transformă perfect o lovitură de pedeapsă, obținută în urma unui fault dur în propriul careu al lui Olayinka.

1-0
13-10-2022 19:47

CFR Cluj - Slavia Praga 0 - 0 (minutul 7)

Oaspeții încep mai bine partida și au o posesie mai bună, însă echipa lui Dan Petrescu reușește să oprească atacurile, fără emoții mari pentru portarul Scuffet.

MIN '1
Inceput

A început partida dintre CFR Cluj și Slavia Praga, contând pentru a patra etapă din grupele Conference League.

13-10-2022 18:26

CFR Cluj - Slavia Praga, 19:45. ECHIPELE DE START:

CFR Cluj: Scuffet - Manea, Matias, Kolinger, Camora - Deac, Boateng, Muhar, Roger - Yeboah, Janga
Rezerve: Gal, Bălgrădean, Brucic, Burcă, Billong, Malele, Petrila, Hoban, Bordeianu, Cvek, Braun, Buș

Slavia Praga: Kolar - Dorley, Kacharaba, Ousou, Jurasek - Traore, Tiehi - Sor, Usor, Olayinka - Tecl
Rezerve: Dvorak, Sirotnik, Masopust, Ewerton, Lingr, Jurasek, Kricfalusi, Pudil, Konecny
13-10-2022 12:55

CFR Cluj - Slavia Praga, LIVE de la 19:45 pe PRO Arena și VOYO

Condiția impusă de Dan Petrescu lui Ciprian Deac pentru a lua parte în primul "11" cu Slavia Praga ---> AICI

Dan Petrescu o vede pe Slavia Praga în finala Conference League: „Au un lot fantastic” ---> AICI

12-10-2022 15:57

CFR Cluj - Slavia Praga, joi, de la 19:45, în direct pe PRO Arena și VOYO

CFR Cluj a reușit o victorie uriașă în runda a treia din grupele UEFA Conference League. Campioana României a învins-o pe Slavia Praga pe teren propriu, 1-0, și a reintrat în joc pentru calificarea în faza superioară a competiției grație golului înscris de Rangelo Janga.

Super Dan o așteaptă pe Slavia Praga la Cluj

Dan Petrescu (54 ani) și elevii săi vor încerca să obțină un nou succes mare împotriva Slaviei Praga. De data această, campioana României are mai multe șanse, având în vedere că va juca pe teren propriu, joi, de la 19:45, în direct pe PRO Arena și VOYO, dar și LIVE VIDEO pe www.sport.ro