Calcule pentru FCSB. Cum arată clasamentul după remiza cu Anderlecht + programul echipei lui Dică

FCSB Anderlecht Conference League Nicolae Dica Conference League
Data publicarii: Joi 15 Septembrie 2022, 23:58
Data actualizarii: Joi 15 Septembrie 2022, 23:58

FCSB a remizat contra lui Anderlecht, scor 0-0, în runda a doua din grupa B a Conference League.

Vicecampioana României a obținut astfel primul punct în grupa din Conference League în care a fost repartizată și păstrează șanse la calificarea în primăvara europeană.

Calcule pentru FCSB după remiza cu Anderlecht

În celălalt meci al grupei, West Ham s-a impus la limită pe terenul lui Silkeborg, scor 3-2. Danezii au deschis scorul în minutul 5, prin Kusk, însă londonezii conduceau la pauză cu 3-1 grație reușitelor lui Lanzini (13), Scamacca (25) și Dawson (38). Gazdele au redus din handicap în minutul 75, prin Tengstedt.

Astfel, după primele două runde din grupa B a Conference League, FCSB ocupă locul 3, cu un punct, la cinci lungimi de liderul West Ham și la trei de Anderlecht.

În acest context, FCSB pare obligată să câștige meciurile cu Silkeborg, următoarele două din grupă, pentru a păstra șanse reale la calificare.