FOTO Ca de la un 'zeu' la altul! Reacția de pe patul de spital a lui Pele la reușitele lui Lionel Messi, în semifinala cu Croația

CM 2022
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Marti 13 Decembrie 2022, 22:45
Data actualizarii: Marti 13 Decembrie 2022, 23:07

Argentina s-a calificat în finala Campionatului Mondial din Qatar, după ce a trecut de Croația, scor 3-0.

Pe Stadionul Lusail, Argentina a deschis scorul în minutul 33, după un penalty acordat pentru contactul dintre Livakovic şi Julian Alvarez.

A transformat Lionel Messi, impecabil, pentru 1-0. În minutul 38, Lionel Messi i-a pasat lui Julian Alvarez care nu a putut fi oprit în drumul spre gol de Brozovic, Sosa sau Juranovic, iar scorul a fost 2-0 la pauză.

Al treilea gol al meciului a fost marcat de Julian Alvarez, în minutul 69, după ce Messi l-a ridiculizat pe Gvardiol şi a pasat direct în faţa porţii.

Pele, alături de Lionel Messi

Aflat în spital din cauza unor probleme de sănătate, Pele a urmărit semifinala dintre Argentina și Croația, alături de fiica sa, Kely Nascimento.

Pe parcursul partidei, aceasta a postat mai multe fotografii în care și-au exprimat aprecierea pentru reușitele starului argentinian, "Ce frumusețe!" fiind unul dintre mesaje.