VIDEO: Reactia 'zlataneasca' a lui Ibra dupa golul decisiv cu care Cristiano Ronaldo a dus Portugalia la Mondial! Suedezul a aratat de ce este 'Dumnezeu' in fotbal:

Zlatan Ibrahimovic Cristiano Ronaldo CM 2014
Data publicarii: Miercuri 20 Noiembrie 2013, 08:30
Data actualizarii: Miercuri 20 Noiembrie 2013, 09:04

Doua zile teri-bile in direct Sport.ro si Voyo.ro: ►Froch isi pune centurile la bataie, sambata 20:00 ► Bataie dupa blocuri in Bronx, duminica 4:00 ► Bile. Sa facem sport! Finala de la Bucuresti, duminica 19:30

Suedia - Portugalia, 'razboiul' care a tinut aseara toata Europa cu sufletul la gura, a avut parte de o desfasurare formidabila a evenimentelor.

Dupa 1-0 in tur, pe teren propriu, portughezii au deschis scorul in Suedia in minutul 50, si se parea ca soarta calificarii e deja stabilita.

Numai ca Ibra a avut 5 minute fantastice, in care a inscris de doua ori ('68, '73) si si-a adus echipa la un singur gol de calificarea la Mondial.

Cristiano Ronaldo a mai strans o data din dinti si a mai marcat si el de doua ori ('77, '79), pentru un rezultat de poveste: 3-2. Acesta a fost scorul final, iar Portugalia a obtinut biletele la Mondialul de anul viitor din Brazilia.

Dincolo de desfasurarea spectaculoasa a scorului, ramane memorabila reactia lui Ibra la golul de 2-2, cu care Ronaldo a stabilit practic soarta calificarii.

Suedezul l-a aplaudat pe Ronaldo pentru meciul istoric reusit in tricoul echipei sale nationale. CLICK AICI PENTRU VIDEO