GHINION teribil pentru Mexic! Au asteptat de 20 de ani acest moment, totul s-a dus in doua MINUTE!

Mexic cm 2014 Olanda CM 2014
Data publicarii: Duminica 29 Iunie 2014, 21:55
Data actualizarii: Duminica 29 Iunie 2014, 22:00

Olanda 2-1 Mexic | Uluire totala pentru zeci de milioane de mexicani, care au crezut ca nationala lor a reusit dupa 20 de ani sa ajunga in sferturile de finala de la CM.

Cinci turnee finale la rand a ratat Mexicul calificarea in sferturile de finala! Acum au fost cel mai aproape, insa au cedat in min. 88, apoi au mai incasat o lovitura in min. 93 si totul s-a terminat!

DRAMA

Dos Santos a adus bucuria in Mexic in min 48, iar in tribune se canta deja celebrul 'Cielito Lindo'.

40 de minute mai tarziu, Ochoa respingea in fata o minge pe care a vazut-o in ultima clipa, iar Sneijder a reluat mingea in poarta cu un sut bomba! Min. 88, iar partida parea ca se duce in prelungiri.

Doar ca Olanda nu si-a dorit asta! Robben cadea in careu in min 92, iar Proenca dadea penalty usor, un fel de compensatie pentru cel neacordat in prima repriza, tot la caderea lui Arjen.

Huntelaar a fost desemnat sa execute, si a transformat in min 93, iar bavarezii conduceau! S-a terminat 2-1, Mexicul isi traia drama: de sase ori la rand s-a oprit in optimile CM: in '94, '98, 2002, 2006, 2010 si in 2014.

In 1994 i-a scos Bulgaria la 11 metri, in 1998 i-a eliminat Germania cu 2-1 in min 86, in 2002 i-a scos SUA cu 2-0, in 2006 i-a eliminat Argentina cu 2-1 in reprizele de prelungiri, iar in 2010 i-a scos tot Argentina - scor 3-1.