Aparitia UFO la golul Columbiei! James Rodriguez nu si-a dat seama ce creatura are pe el in momentul penalty-ului :) FOTO

James Rodriguez Columbia CM 2014
Data publicarii: Sambata 05 Iulie 2014, 10:01
Data actualizarii: Sambata 05 Iulie 2014, 10:36

Columbianul Rodriguez conduce in topul golgheterilor de la Mondial, cu 6 reusite.

O insecta uriasa si-a facut aparitia pe bratul drept al lui James Rodriguez in timp ce acesta se pregatea sa execute lovitura de la 11 metri din minutul 80.

Columbianul nu si-a dat seama ce are pe el, dar insecta gigant i-a purtat noroc - James Rodriguez a marcat al 6-lea gol la acest mondial, reusita cu care si-a consolidat prima pozitie in clasamentul golgheterilor.

A fost golul care le-a reaprins sperantele columbienilor. La scorul de 2-0 pentru brazilieni, Rodriguez a redus din diferenta in minutul 80, dar nationala antrenata de Jose Pekerman n-a mai avut forta pentru a inscrie inca un gol cu care sa impinga meciul in prelungiri.

S-a terminat 2-1, iar brazilienii sunt in semifinale. La urmatorul meci, cu Germania, Scolari nu se va putea baza pe Neymar, accidentat, dar nici pe capitanul Thiago Silva, suspendat pentru cumul de cartonase.