Game, set... Cupa Mondiala? Spania 6-0 Polonia! Cine crezi ca o poate opri pe Spania?

Data publicarii: Marti 08 Iunie 2010, 23:00
Data actualizarii: Miercuri 09 Iunie 2010, 01:01

Spania a dat recital in ultimul meci de dinaintea Cupei Mondiale! Torres a revenit dupa accidentare cu gol pentru Spania, insa Iniesta a iesit de pe teren cu probleme musculare.

Sase goluri, sase marcatori diferiti pentru Spania, care se va prezenta in Africa de Sud cu una dintre cele mai competitive echipe din istorie. David Villa a deschis scorul pentru Spania inca din minutul 12, pana la pauza Silva si Xabi Alonso au dus scorul la 3-0. Polonia a fost la fel de neajutorata si in repriza secunda, unde celebrul joc de pase tiqui-taca al spaniolilor a mers ca uns. Fabregas, Torres si Pedro au fost marcatorii din a doua repriza.

Fabregas a devenit cel mai tanar jucator care a atins 50 de meciuri pentru nationala Spaniei si a sarbatorit marcand cel de-al patrulea gol. Arsenal cere pentru mijlocasul de 23 de ani 72 de milioane de euro, pe care Barcelona trebuie sa le plateasca daca il vrea Fabregas pe Camp Nou.

Min 12: GOOL SPANIA! David Villa inscrie

Min 14: GOOL SPANIA! David Silva majoreaza diferenta

Min 50: GOOL SPANIA! Xabi Alonso inscrie din nou pentru Spania

Min 58: GOOL SPANIA! Fabregas inscrie pentru 4-0

Min 76: GOOL SPANIA! Torres revine dupa accidentare cu un gol

Min 80: GOOL SPANIA! Pedro inscrie