Eto'o, OUT de la Mondiale! Camerun 1-2 Danemarca! Vezi rezumat!

Camerun Danemarca CM 2010
Data publicarii: Sambata 19 Iunie 2010, 23:27
Data actualizarii: Sambata 19 Iunie 2010, 23:29

CLICK AICI PENTRU REZUMAT

Eto'o a marcat, dar e out de la Mondialul din Africa de Sud. Camerun nu are niciun punct in 2 meciuri si ultimul meci cu Olanda e doar amical.

Eto'o a deschis scorul in minutul 10 pentru Camerun, dar Danemarca a revenit imediat. In minutul 34, Bendtner a marcat golul egalizator, pentru ca Rommedahl sa inscrie pentru 2-1 in minutul 61.

Danemarca are 3 puncte, la fel ca Japonia, intr-o grupa in care Olanda e liderul cu 6 puncte.

Camerun: 16. Souleymanou, 2. Assou Ekotto, 3. Nkoulou, 5. Bassong, 6. A. Song, 8. Njitap, 9. Eto'o, 10. Emana, 15. Webo, 18. Eyong, 19. Mbia

Rezerve: Kameni, Song, Nguemo, Makoun, Bong, Choupo - Moting, Chedjou, Idrissou, Mandjeck, Matip, Ndy Assembe, Aboubakar

Danemarca: 1. Sorensen, 2. Poulsen, 3. Kjaer, 4. Agger, 6. L. Jacobsen, 8. Gronkjaer, 9. Tomasson, 10. Jorgensen, 11. Bendtner, 15. S.B. Poulsen, 19. Rommedahl

Rezerve: Kvist, Jensen, Kahlenberg, Kroldrup, J. Pulsen, Andersen, Beckmann, Larsen, Enevoldsen, Eriksen, Christiansen, Mtiliga

FINAL
Min 67.
Sut al lui Makoun de la marginea careului, peste poarta.
Min 61. GOL DANEMARCA!
Rommedahl marcheaza cu un sut la coltul lung din 14 metri.
Min 53. Kjaer trage de la 20 de metri, mingea e deviata de portarul camerunez in corner, centralul arata insa aut de poarta.
Min 49. Mbia reia cu capul de la coltul scurt in urma unui corner, Sorensen respinge peste poarta.
PAUZA
Min 42.
Eto'o trage in bara din 14 metri.
Min 34. GOL DANEMARCA!
Bendtner egaleaza pentru danezi.
Min 21. Tomasson primeste o minge in 6 metri, dar portarul camerunez Souleymanou intervine si respinge.
Min 17. Gronkjaer suteaza de la marginea careului spre coltul lung, mingea se duce pe langa poarta.
Min 14. Emana trage puternic de la 20 de metri, mingea trece la 1 metru de poarta.
Min 10. GOL CAMERUN! Eto'o deschide scorul si reuseste primul gol al Camerunului la acest mondial.