Primele trei puncte: Feroe 0-1 Romania (Cocis '59)

Echipa Nationala Insulele Feroe CM 2010
Data publicarii: Miercuri 10 Septembrie 2008, 17:32
Data actualizarii: Miercuri 10 Septembrie 2008, 22:57

Echipa nationala a Romaniei a reusit prima victorie in grupa a 7-a dupa ce a batut in deplasare in al doilea meci al grupei, Insulele Feroe cu un gol marcat de Cocis.

Echipa nationala a Romaniei reuseste sa bifeze primele trei puncte in grupa a 7-a din preliminariile Cupei Mondiale din 2010 reusind sa bata Insulele Feroe in deplasare cu scorul de 1-0 dupa un gol marcat de Cocis in minutul 59.

Intra pe sport.ro/livescores pentru restul rezultatelor din preliminariile pentru CM.

Minutul 94 - FINAL FEROE 0 - 1 ROMANIA gol Cocis minutul 59

Minutul 92 - Lobont scoate extraordinar un sut venit in urma unei lovituri libere si pastreaza scorul de pe tabela.

Minutul 90 - Lobont salveaza extraordinar dupa o gafa in aparare a lui Goian.

Minutul 88 - Schimbare in echipa Romaniei, iese Marius Niculae si Florin Bratu.

Minutul 84 - Davidsen vede cartonasul galben in urma unei intrari la Cocis.

Minutul 82 - Contra este faultat in careu insa arbitrul nu dicteaza penalty pentru echipa Romaniei.

Minutul 77 - Un suporter roman a reusit sa intre pe gazon, acesta lasand un banner pe terenul de joc.

Minutul 76 - Schimbare la Feroe, iese Flotum si intra Olsen.

Minutul 73 - Costea primeste si el cartonasul galben dupa o intrare periculoasa la mijlocul tereneului.

Minutul 72 - Thomassen suteaza puternic insa apararea romana resueste sa devieze in corner.

Minutul 70 - Cocis suteaza din apropierea portii insa Mikkelsen reuseste sa respinga in corner.

Minutul 68 - Schimbare in echipa Romaniei, iese Aliuta si intra Moti.

Minutul 59 - GOL Romania, Cocis deschide scorul cu un sut de la marginea careului de 16 metri dupa o pasa pe culoar de la Aliuta.

Minutul 58 - Jacobsen este sanctionat cu cartonasul galben dupa o intrare la Contra.

Minutul 53 - Nesu suteaza din alergare insa mingea nu nimereste spatiul portii dupa o pasa cu calcaiul a lui Costea.

Minutul 49 - Ghionea primeste cartonasul rosu si este eliminat in urma unui fault stupid cu cotul.

Minutul 45+1 - PAUZA MECIULUI FEROE 0 - 0 ROMANIA

Minutul 45+1 - Feroe are prima actiune de atac insa ofensiva celor din Feroe este stopata de echipa Romaniei.

Minutul 45 - Aliuta suteaza puternic insa mingea trece peste poarta.

Minutul 42 - Aliuta suteaza insa balonul este respins in offside dupa o pasa venita de la Goian.

Minutul 39 - Costea suteaza pe langa poarta dupa o pasa venita din tusa de la Aliuta.

Minutul 34 - Romania primeste o lovitura libera la o distanta de 25 de metri de poarta dupa un fault la Marius Niculae.

Minutul 31 - Cocis reuseste sa marcheze insa golul sau este anulat pe motiv de offside.

Minutul 28 - Thomasson scoate extraordinar un sut al lui Costea care era singur in fata portii de la 6 metri.

Minutul 24 - Thomassen primeste cartonasul galben pentru intarzierea meciului de la margine.

Minutul 20 - Nesu suteaza inselator spre poarta din coltul stang al careului insa balonul este prins de portarul Mikkelsen.

Minutul 18 - Marius Niculae nu reuseste sa deschida scorul dupa un sut prin intoarcere din preajma careului mic.

Minutul 17 - Prima schimbare in echipa Romaniei, iese Radoi care este usor accidentat la coapsa stanga si intra Ghionea.

Minutul 15 - Contra executa o lovitura libera insa fundasii din Feroe resping balonul in corner.

Minutul 12 - Costea faulteaza in atac dupa o centrare a lui Aliuta.

Minutul 9 - Contra primeste o pasa de la Aliuta insa sutul sau este respins.

Minutul 5 - Codrea suteaza puternic de la 20 de metri insa sutul sau este prins de portarul Mikkelsen.

Minutul 4 - Radoi loveste mingea cu capul insa mingea sa este deviata in corner.

Minutul 1 - Dupa o interventie pe cont propriu, Aliuta suteaza de la 20 de metri insa mingea trece pe langa poarta.

Minutul 1 - Inceputul meciului, Romania a avut lovitura de inceput.