Colegi de suferinta: Austria 3 - 1 Franta!

Data publicarii: Sambata 06 Septembrie 2008, 23:44
Data actualizarii: Duminica 07 Septembrie 2008, 10:53
Nationala lui Piturca a calcat stramb dupa un 3-0 cu Lituania, insa nu este singura. Colega de grupa, Franta, si-a luat-o cu 3-1 de la Austria.

Dupa ce a terminat pe ultimul loc la EURO 2008, colega din preliminariile CM2010, Franta, a incurcat-o rau de tot. A pierdut cu 3-1 in fata Austriei si este condamnata sa invinga in toate meciurile ce vor urma, pentru a pastra sanse de calificare.

Austria a deschis scorul dupa numai 14 minute prin Janko. Inainte de pauza a venit autogolul lui Mexes, care le-a turnat plumb in ghete francezilor. Gouvou a reusit sa inscrie pentru 2-1 dupa pauza, insa golul lui Ivanschitz din minutul 73 a spulberat toate sperantele trupei lui Domenech, inchizand tabela la 3-1.

Serbia invinge Insulele Feroe cu 2-0!
Sambata 06 Septembrie 2008, 23:51