VIDEO „Pleacă?” Marius Șumudică nu a știut ce se întâmplă! Jurnaliștii turci s-au ridicat și au plecat de la conferința românului

Marius Sumudica Gaziantep Turcia Campionate externe
Data publicarii: Duminica 21 Ianuarie 2024, 17:04
Data actualizarii: Duminica 21 Ianuarie 2024, 17:08

Gaziantep și Sivasspor s-au duelat în etapa cu numărul 21 din Super Lig, scor 2-2

Echipa lui Marius Șumudică a fost condusă cu 2-0 din minutul 15, însă a reușit să restabilească egalitatea înainte de pauză. Denis Drăguș a înscris în minutul 29 din pasa lui Maxim, iar în minutul 41 Djilobodji a egalat. A doua parte a fost una extrem de tensionată, în care Maxim a fost eliminat, după ce a văzut al doilea cartonaș galben în minutul 81.

Finalul a fost tensionat, oficialii și jucătorii celor două echipe fiind aproape de bătaie. Disputa ar fi pornit de la gesturile provocatoare făcute de Marius Șumudică față de fanii lui Sivasspor, după cum a relatat vicepreședintele clubului, Deniz Kizilirmak.

Incidentul vine la câteva zile după ce Marius Șumudică s-a luat, la coferința de presă de la finalul meciului cu Fenerbahce, scor 1-0 pentru adversari, de antrenorul advers.

Jurnaliștii turci au plecat în timpul conferinței lui Marius Șumudică

La conferința de presă de la finalul meciului, Marius Șumudică a fost surprins neplăcut, la scurt timp după ce a intrat în sală. Antrenorul român s-a așezat la masă, împreună cu translatorul său, moment în care jurnaliștii turci aflați în primul rând s-au ridicat și au părăsit sala, spre uimirea antrenorului român.

„OOO, prea mulți oameni!”, spune antrenorul în momentul intrării în sală, moment în care translatorul îi transmite că au mers după ce i-au văzut declarațiile de la flash interviu.

Conform fotomac.com.tr, decizia jurnaliștilor a fost ca formă de protest împotriva gesturilor și insultelor lui Marius Șumudică la adresa fanilor și jucătorilor lui Sivasspor.

„Pleacă?”, s-a întrebat Marius Șumudică în momentul în care i-a văzut pe jurnaliști părăsind sala, apoi a zis „Vă mulțumesc mult, e plăcerea mea!”