Deian Sorescu Alexandru Maxim denis dragus florin nita Marius Sumudica Stranieri
Data publicarii: Duminica 21 Ianuarie 2024, 14:32
Data actualizarii: Duminica 21 Ianuarie 2024, 14:32

Gaziantep FK a jucat duminică în Super Lig în deplasare la Sivasspor.

FINAL Sivasspor - Gaziantep FK 2-2 (Rey Manaj 8 și 15 - ambele din penalty / Denis Drăguș 29, Papy Djilobodji 41)

MIN. 90+10 FINAL, 2-2 după un meci nebun! Cu acest egal, Gaziantepul românilor urcă pe poziția 14, momentan la un punct peste locurile de retrogradare.

MIN. 90+8 Scorul rămâne 2-2, gazdele presează!

MIN. 90+6 Intrăm în al șaselea minut de prelungiri!

MIN. 90+1 Denis Drăguș este schimbat.

MIN. 81 Alex Maxim este eliminat pentru cumul de cartonașe! Final de foc pentru Gaziantep!

MIN. 80 Intrăm în ultimele 10 minute, nu s-a mai înscris în a doua repriză, în care Drăguș și Maxim au fost avertizați cu cartonaș galben. Deocamdată, toți cei patru români rămân pe teren în echipa lui Șumudică.

MIN. 58 După consultarea VAR, arbitrul hotărăște să nu dea penalty pentru Gaziantep!

MIN. 46 Începe partea a doua a întâlnirii.

MIN. 45+5 Prima repriză se încheie cu scorul de 2-2.

MIN. 41 GOOOOOL Gaziantep, 2-2 după reușita lui Papy Djilobodji, revenire senzațională pentru trupa lui Șumudică!

MIN. 29 GOOOOOL Gaziantep, GOOOOOL Denis Drăguș, din pasa lui Alexandru Maxim, echipa românilor reduce din diferență, acum este 2-1 pentru Sivasspor și băieții lui Marius Ninel Șumudică forțează egalarea după un debut de meci dezastruos.

MIN. 15 Manaj face dubla, tot din penalty! Început de meci dezastruos pentru Gaziantep, care este condusă cu 2-0 după un sfert de oră!

MIN. 8 Gazdele deschid scorul prin atacantul Rey Manaj, care înscrie dintr-o lovitură de la 11 metri, 1-0 pentru Sivasspor.

MIN. 1 A pornit meciul, gazdele au lovitura de începere. Cel puțin pe hârtie, Șumudică joacă un 5-4-1, cu Sorescu mijlocaș dreapta, Maxim mijlocaș stânga și Drăguș vârf împins.

* La Gaziantep FK, antrenată de Marius Șumudică, debutează încă din primul minut Deian Sorescu, împrumutat zilele trecute de la Rakow Czestochowa, campioana Poloniei.

Sunt titulari în meciul din Super Lig și Florin Niță, Alexandru Maxim și Denis Drăguș, în timp ce Junior Morais se află pe banca de rezerve. (Foto: Gaziantep FK)