VIDEO! Zicu a dat trei goluri in ultima etapa! N-a vrut sa plece cu mana goala de pe teren! Ce amintire si-a luat acasa:

Campionate externe
Data publicarii: Duminica 13 Noiembrie 2011, 08:18
Data actualizarii: Duminica 13 Noiembrie 2011, 08:17

Ianis Zicu a reusit sa marcheze toate golurile echipei sale in ultima etapa din Bulgaria.

Fotbalistul echipei TSKA Sofia, Ianis Zicu, a inscris toate cele trei goluri ale formatiei sale in meciul castigat, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), in fata gruparii Minyor Pernik, in etapa a XIII-a a campionatului Bulgariei.

Zicu a marcat in minutele 23, 75 si 77, el iesind de pe teren in minutul 89. Pentru oaspeti a inscris Krum Bibiskov, in minutul 64. Zicu a luat mingea cu care a inscris acasa. I-a facut o poza dupa meci si le-a postat-o fanilor pe Facebook, cu mesajul: "HATTRICK!" :)

Sursa: sportal.bg