VIDEO INCREDIBIL! Boca a scapat de o umilinta in minutul 96 dupa un gol din foarfeca! Faza care i-a facut pe comentatori sa raguseasca:

Boca Juniors Campionate externe
Data publicarii: Luni 07 Mai 2012, 17:57
Data actualizarii: Luni 07 Mai 2012, 17:56

Meci de infarct in Argentina! Boca a fost aproape de o infrangere umilitoare dupa un gol primit in minutul 95! In ultimele secunde insa, o foarfeca senzationala a salvat-o pe campioana.

Campioana din Apertura in 2011, Boca Juniors a inceput puternic si in Clausura. Boca e pe primul loc dupa 13 etape cu 25 de puncte, la egalitate insa cu Newell's Old Boys.

Boca a fost insa extrem de aproape sa pice pe locul 2 - in meciul cu Atletico Rafaela, o echipa mica in Argentina, Boca a fost condusa cu 2-1 dupa un gol primit din penalty in minutul 95. La ultima faza insa, Blandi a inscris cu un gol din foarfeca superb!