VIDEO! Goian, debut cu succes in Italia! Si-a salvat echipa si a fost aproape de un super-gol! Vezi victoria dramatica:

Dorin Goian Spezia Campionate externe
Data publicarii: Duminica 26 August 2012, 09:01
Data actualizarii: Duminica 26 August 2012, 09:01

Dorin Goian a fost integralist in primul sau meci la Spezia si a fost aproape sa dea un gol!

Marti, de la 19:00, Dinamo Moscova - VfB Stuttgart, LIVE VIDEO pe Sport.ro si voyo.ro

Dorin Goian a fost titular la Spezia la doar o zi dupa ce semnase cu echipa italiana. In primul meci al sezonului, Spezia s-a impus cu 2-1 in fata celor de la Vicenza.

Goian, cel care e imprumutat la Spezia pentru acest sezon, si-a salvat echipa in minutul 13 cand a respins in corner o centrare foarte periculoasa. Goian a primuit si un golben in minutul 57 iar in minutul 77 a fost aproape sa devina erou! La scorul de 1-1, Goian a trimis cu capul putin pe langa poarta!

Spezia a obtinut victoria prin golul lui Sansovini din minutul 93. Echipa lui Goian deschisese scorul in minutul 5, Giacomelli egaland in minutul 73.