VIDEO! Cea mai DRAMATICA seara din cariera lui Ronaldinho! S-a bucurat de o MINUNE doar 1 minut! Scenariu cum nu s-a mai vazut in fotbal:

Ronaldinho Campionate externe
Data publicarii: Vineri 13 Aprilie 2012, 12:59
Data actualizarii: Vineri 13 Aprilie 2012, 13:05

De la agonie la extaz si inapoi la agonie in doar 5 minute! Flamengo a fost eliminata din Copa Libertadores dupa un scenariu demn de Hollywood.

Clasament final grupa 2 Copa Libertadores
1. Lanus 10 puncte
2. Emelec 9 puncte
3. Flamengo 8 puncte
4. Olimpia 7 puncte

Flamengo a reusit sa castige categoric acasa meciul contra celor de la Lanus, scor 3-0. Argentinienii erau deja calificati si nu au fortat. Wellinton, Deivid si Antonio au marcat.

Meciul echipei lui Ronaldinho s-a terminat insa cu 5 minute mai devreme decat celalalt meci dintre Olimpia si Emelec. In minutul 88, oaspetii au marcat un gol care insemna eliminarea lui Flamengo, scorul devenind 1-2! In minutul 92, Olimpia a egalat iar Ronaldinho & Co era din nou calificata. La faza urmatoare insa a venit lovitura decisiva a lui Quinones iar ecuadorienii de la Emelec s-au calificat!
Nu a fost prima victorie dramatica a celor de la Emelec - in chiar meciul precedent au invins-o pe Flamengo tot cu 3-2 si tot in prelungiri!