VIDEO! Argentina nu se regaseste inainte de Copa America! Polonia 2-1 Argentina! Vezi aici golurile!

Data publicarii: Duminica 05 Iunie 2011, 19:56
Data actualizarii: Duminica 05 Iunie 2011, 20:05
Fara Messi, Tevez sau Aguero, Argentina a ajuns ciuca batailor. Umilita cu 4-1 de Nigeria, Argentina a luat bataie si in Polonia.

Ca si noi, gazda de la EURO, Polonia i-a dat bani Argentinei sa vina la Varsovia pentru un amical. Fara marile vedete, Argentina n-a avut nicio sansa. S-a si facut de ras la primul gol.

Argentina a reusit sa egaleze dupa pauza, dar a pierdut cu un sfert de ora inainte de final.

La Sport.ro urmeaza meciurile Frantei. Liderul din grupa noastra joaca in doar 3 zile cu gazdele europeanului din 2012. Ucraina - Franta e maine de la 22.00, iar Polonia - Franta, joi tot de la 22.00, la Sport.ro.

Echipa de start Argentina: Gabbarini, Zabaleta, Musacchio, Fazio, Ansaldi, Bertolo, Bolatti, Cabral, Piatti, Ruben, Jonathan Cristaldo

Echipa de start Polonia: Wojciech Szczesny - Lukasz Piszczek, Thomas Jodłowiec, Grzegorz Wojtkowiak, Jakub Wawrzyniak - Dariusz Dudka, Rafal Murawski - Jakub Blaszczykowski, Adrian Mierzejewski, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski

Min 25: GOL, 1-0: Adrian Mierzejewski deschide scorul pentru Polonia!

Min 50: GOL 1-1:
Ruben egaleaza cu un sut superb din careu!

Min 67: GOL 2-1: Brozek inscrie pentru gazde!