ULUITOR! Neymar face ce vrea cu mingea! Doua goluri magice cu care si-a salvat echipa! Vezi cu ce sut superb de la 25m a inscris:

Neymar santos Campionate externe
Data publicarii: Duminica 26 August 2012, 08:50
Data actualizarii: Duminica 26 August 2012, 08:48

Neymar a reusit de unul singur sa-i aduca victoria lui Santos in ultima etapa de campionat

Santos are un sezon dificil in Brazilia. Doar 26 de puncte dupa 19 etape, locul 9 in clasament. Totusi, Santos are o serie de 5 meciuri fara infrangere!

Neymar a fost cel care a adus-o pe ultima. In deplaseara de la Palmeiras, Santos s-a vazut condusa dupa un gol inainte de pauza dupa golul lui Correa. La ultima faza a reprizei, Neymar a reusit un gol superb dintr-o lovitura libera de la mare distanta!

Tot Neymar a fost cel care a stabilit scorul final. In minutul 63, Neymar a sutat de la marginea careului, mingea a lovit bara inainte sa intre in poarta iar Santos a castigat cu 2-1.