VIDEO EXCLUSIV! Incidente la finala Cupei Bulgariei! Stadionul A LUAT FOC! Curtean, Hamza, Luchin si Moti au fost pe teren

Data publicarii: Joi 15 Mai 2014, 20:52
Data actualizarii: Joi 15 Mai 2014, 21:46

Vezi ce s-a intamplat la finala Cupei Bulgariei, Botev Plovdiv 0-1 Ludogorets.

Incidente incredibila la finala Cupei Bulgariei dintre Botev Plovdiv si Ludogorets.

Meciul a fost intrerupt in minutul 60 dupa ce tribuna in care stateau cei de la Plovdiv a luat foc din cauza tortelor aprinse de ultrasi.

"Scandalul a aparut dupa ce Ludogorets a dat gol, meciul fiind intrerupt timp de 10 minute. Galeria lui Plovdiv nu a fost evacuata, desi jandarmii si pompierii au intervenit imediat.", a spus corespondentul ProTV la meci, Roxana Ivascu.

La Plovdiv joaca 3 romani, Luchin, Curtean si Benga, ultimul fiind rezerva. In plus, Hamza, fostul jucator al Petrolului, este si el titular in atacul lui Botev. Nici Ludogorets nu duce lipsa de romani, Cosmin Moti fiind titular de drept in defensiva bulgarilor.

Meciul s-a intrerupt a doua oara in prelungiri, cand fanii au intrat pe teren! In cele din urma, meciul s-a terminat in prezenta jandarmilor, cu scorul de 1-0 pentru Ludogorets.