Ajax face SHOW cu ultima clasata si revine in lupta pentru titlu! Willem II 2-4 Ajax! Vezi REZUMATUL VIDEO

Data publicarii: Duminica 16 Decembrie 2012, 19:27
Data actualizarii: Duminica 16 Decembrie 2012, 20:26

Campioana s-a apropiat la un singur punct de primele doua clasate dupa victoria de la Willem II, scor 4-2.

Ajax a inceput tare meciul cu ocupanta ultimului loc din Olanda si a condus cu 2-0 in minutul 14 dupa golurile marcate de De Jong si Hoesen. Gazdele au revenit rapid insa si au marcat si ele prin Joachim si Snijders, in minutele 18 si 28 iar scorul era egal la pauza. In repriza a doua, campionii s-au dezlantuit si au marcat de doua ori prin Moisander si Lukoki, in minutele 72 si 87. Scor final, Willem II 2-4 Ajax iar echipa din Amsterdam e pe locul 3 in acest moment, la un punct in spatele liderilor PSV si Twente.