Rooney inscrie un gol FABULOS cu calcaiul! Man United 2-1 Swansea, Arsenal 1-0 Newcastle. Vezi etapa in Anglia

Campionate externe
Live Blog

FOTBAL DE 5 STELE

Data publicarii: Sambata 02 Ianuarie 2016, 18:55
Data actualizarii: Sambata 02 Ianuarie 2016, 18:59

AICI AI CELE MAI TARI MECIURI ALE ZILEI DIN EUROPA!

21:32 02 Jan

Revenire spectaculoasa a lui Manchester City, in ultimul meci de sambata. Watford a condus cu 1-0 pana spre final, cand Yaya Toure si Aguero au reusit sa intoarca scorul in doar 3 minute!

18:52 02 Jan

Gol fantastic inscris de Rooney, in meciul cu Swansea. Englezul a reluat superb cu calcaiul, din careul mic, mingea ducandu-se spre vinclu la coltul lung! CLICK AICI pentru a vedea golul

17:50 02 Jan

Prima repriza incredibila in Anglia, acolo unde in 6 meciuri s-a marcat un singur gol, 5 partide inregistrand scorul de 0-0 dupa primele 45 de minute.

16:53 02 Jan

Arsenal 1-0 Newcastle
1-0 Koscielny deschide scorul in minutul 72

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Ramsey, Flamini - Oxlade-Chamberlain, Ozil, Walcott - Giroud
Newcastle: Elliot - Janmaat, Mbemba, Coloccini, Dummett - Sissoko, Tiote, Colback, Wijnaldum - Perez, Mitrovic

Leicester 0-0 Bournemouth
Min 59: Penalty ratat de Mahrez
Min 57:
... pentru Francis, dupa un fault in careu

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez, Drinkwater, Kante, Albrighton - Ulloa, Vardy
Bournemouth: Boruc - Smith, Francis, Cook, Daniels - Surman - Ritchie, Gosling, Arter, Stanislas - King

Man United 2-1 Swansea
2-1 Rooney inscrie un gol fabulos cu calcaiul, din 6 metri, in minutul 78! Este cel mai tare gol al inceputului de an!
1-1 Sigurdsson egaleaza in minutul 60 cu o lovitura de cap din aceeasi pozitie din care a marcat si Martial!
1-0 Martial deschide scorul cu o lovitura de cap din 8 metri, in min 50

United: De Gea - Young, Jones, Smalling, Blind - Schneiderlin, Schweinsteiger - Mata, Herrera, Martial - Rooney
Swansea: Fabianski - Rangel, Fernandez, Williams, Taylor - Ki, Britton, Cork - Routledge, Ayew, Sigurdsson

Norwich 1-0 Southampton
... pentru Wanyama in min 73, pentru al doilea galben.
1-0 Tettey min 71

Norwich: Rudd - Bennett, Martin, Bassong, Brady - Howson, Tettey, O'Neil, Redmond - Mbokani
Southampton: Stekelenburg - Martina, Fonte, Van Dijk, Bertrand - Clasie - Davis, Ward-Prowse, Wanyama, Tadic - Long

Sunderland 3-1 Aston Villa
3-1 Defoe min 92
2-1 Defoe min 71
1-1 Gil min 60
1-0 van Aanholt min 30

Sunderland: Mannone - Jones, Brown, O'Shea, Van Aanholt - M'Vila, Cattrermole, Johnson - Watmore, Defoe, Borini
Aston Villa: Guzan - Hutton, Richards, Lescott, Cissokho - Veretout, Gueye, Bacuna - Gil, Gestede, Grealish

West Brom 2-1 Stoke
2-1 Evand min 93
... pentru Cameron in minutul 83
1-1 Walters min 81
1-0 Sessegnon min 60

WBA: Myhill - Dawson, McAuley, Evans, Brunt - Fletcher, Yacob - Gardner, Morrison, Sessegnon - Lambert
Stoke: Butland - Johnson, Shawcross, Wollscheid, Pieters - Cameron, Whelan - Shaqiri, Affelay, Arnautovic - Krkic

16:07 02 Jan

Min 57 - GOOOL West Ham, care face 2-0 in meciul cu Liverpool. Andy Carroll a inscris cu o lovitura de cap perfecta, in urma unei centrari trimise de Noble

14:57 02 Jan
14:56 02 Jan

Englezii, spaniolii si francezii au terminat-o repede cu vacanta. In Premier League si Primera Division se joaca supermeciuri in a doua zi a anului! Si in Cupa Frantei e actiune!