Echipa lui Sumudica a rezistat EROIC in 10 cu Besiktas! Sumudica s-a ACCIDENTAT dupa bucuria nebuna | Suarez si Messi o scufunda pe Villarreal si Barca are 5 puncte peste Valencia

Real Madrid Cristiano Ronaldo Campionate externe
Data publicarii: Duminica 10 Decembrie 2017, 23:57
Data actualizarii: Duminica 10 Decembrie 2017, 23:36

Comenteaza cu noi cele mai tari meciuri din Europa.

23:31 10 Dec

GOOOOOOOL FC BARCELONA! Messi dubleaza avantajul Barcei si Barca obtine victoria. Se va reface astfel diferenta de 5 puncte fata de Valencia din fruntea clasamentului. Atletico este la 6 puncte in spatele Barcei iar Real la 8 puncte.

23:16 10 Dec
GOOOOOOL FC BARCELONA! Suarez deschide scorul la 2 minute dupa ce trimisese si el in bara!
23:14 10 Dec
Eliminare la Villarreal - Raba a primit al doilea galben dupa o intrare dura la Busquets
21:52 10 Dec
Pique are prima ocazie a meciului insa mingea a lovit bara!
21:17 10 Dec

Sumudica a lovit o usa la finalul meciului si s-a accidentat la mana! Dupa joc, romanul a aparut bandajat in zona vestiarelor. "Am lovit o usa, am avut numai eu de suferit, usa e in regula", a spus Sumudica pentru PRO TV.

21:00 10 Dec
Cum au pozat jucatorii lui Kayserispor si Marius Sumudica dupa egalul cu Besiktas :)))

20:48 10 Dec
Iata echipele de start la FC Barcelona - Villarreal

20:32 10 Dec
FINAL DE MECI! Kayseri obtine un egal pe propriul teren cu Besiktas, cea care a reusit sa inscrie doar din penalty si a avut un om in plus mai bine de jumatate de ora! Kayseri ramane pe locul 5 in clasament, cu 27 de puncte, la egalitate cu Besiktas.
20:18 10 Dec
Kayseri rezista in fata lui Besiktas, echipa calificata in optimile Ligii Campionilor neavand nicio ocazie mare dupa eliminarea lui Lopez!

20:09 10 Dec
Cei de la Besiktas nu reusesc sa-si creeze ocazii importante desi au superioritate numerica - din contra, Kayseri a avut 3 contraatacuri periculoase insa finalizarea a lasat de dorita
19:43 10 Dec
Rosu pentru fostul jucator de la CFR Cluj, Tiago Lopez! Acesta a primit al doilea cartonas galben foarte usor dupa o tinere la Ryan Babel.

19:33 10 Dec
Marius Sumudica s-a certat in prima repriza cu Adriano, i-a "furat" o minge la un aut lui Babel si la pauza a plecat de gat cu Pepe :)

19:22 10 Dec
Cristi Sapunaru a discutat secunde bune cu Silviu Lung Jr inainte de executarea penalty-ului iar portarul nationalei a incercat sa-l intimideze pe jucatorul lui Besiktas cu gesturi din brate facute pe linia portii

19:21 10 Dec
GOOOOOOOOOOOOL BESIKTAS! Cenk Tosun egaleaza dintr-un penalty obtinut dupa faultul facut de Umut Bulut, cel care a ratat o degajare si si-a lovit un adversar!

19:04 10 Dec

GOOOOOOOOOOOL KAYSERI! Oleksandr Kucher centreaza in forta iar Bulut este pe faza si impinge mingea in poarta!

19:03 10 Dec
Marius Sumudica a explodat pe banca de rezerve dupa ce un jucator de-al sau s-a prabusit la o faza la care mingea era in alta zona de teren. Sumudica a cerut cartonas rosu pentru o lovitura de cot si apoi a avut un duel verbal cu Adriano, fostul jucator de la Barcelona!

18:54 10 Dec
Min 15. Ratare uriasa a celor de la Besiktas - Quaresma recupereaza la marginea careului, paseaza inapoi pentru Oguzhan Ozyakup care suteaza putin pe langa bara!
18:44 10 Dec

Super-parada a lui Silviu Lung Jr in minutul 9! Tosun a scapat singur cu portarul roman care a reusit sa blocheze cu piciorul!

18:28 10 Dec
Coregrafie pregatita de fanii lui Kayserispor inaintea derby-ului cu Besiktas!

17:50 10 Dec
GOOOL EVERTON! Rooney egaleaza din penalty pe Anfield!
17:35 10 Dec
Marius Sumudica apeleaza la Silviu Lung Jr, Cristi Sapunaru si Ricky Boldrin pentru derby-ul cu Besiktas
17:33 10 Dec
O tribuna a stadionului din Amiens a fost evacuata inaintea meciului cu Olympique Lyon deoarece unul dintre proiectoarele aflate deasupra tribunei risca sa cada, relateaza L’Equipe.

Arena este vizata deja de o ancheta dupa un alt incident. La 30 septembrie, o tribuna a acestui stadion s-a prabusit in timp ce fanii sarbatoreau un gol marcat de echipa oaspete, la un meci cu Lille.

17:32 10 Dec
Iata echipa de start a lui Besiktas la partida cu Kayserispor
17:00 10 Dec

GOL LIVERPOOL! Golgheterul Premier League, Salah, deschide scorul cu un sut la vinclu din careu

16:53 10 Dec

Nebunie de meci la Koln pe o zapada incredibila! De la 3-0 pentru gazde, Freiburg a reusit sa egaleze in minutul 89 si sa castige in minutul 90+5!

Marcatori: Klunter 8, Guirassy 16 penalty, Stanko autogol 29 / Petersen 39, 90 penalty, 90+5 penalty, Haberer 65

16:18 10 Dec
Echipele de start la FC Liverpool - Everton
14:20 10 Dec

Southampton 1-0 Arsenal , gol C. Austin in minutul 3. Giroud aduce egalarea in minutul 83. Meciul se termina la egalitate, scor 1-1.

Chievo 0-0 AS Roma

23:39 09 Dec
Juventus - Inter Milano se termina 0-0
22:32 09 Dec
Peter Bosz ar fi fost dat afara de Borussia Dortmund dupa 1-2 cu Werder Bremen, anunta Sport Bild. Anuntul oficial al Borussiei va fi facut maine, scrie sursa citata!

21:49 09 Dec
Cum incepe Inter derby-ul cu Juve:

21:48 09 Dec
Echipa de start a lui Juventus:

21:36 09 Dec
Leicester castiga 3-2 la Newcastle si ajunge la 3 victorii consecutive in Premier League! Echipa lui Claude Puel e pe 9 in Anglia!

20:54 09 Dec
Deportivo o conduce pe Leganes cu 1-0. Andone e doar pe banca la Depor.

20:40 09 Dec
Gladbach are 1-0 cu Schalke in derby-ul zilei din Bundesliga!

20:37 09 Dec
PSG castiga cu 3-1 in fata lui Lille!

20:36 09 Dec
20:31 09 Dec
O noua zi nefasta pentru Dortmund, care a pierdut acasa cu Werder. Bayern a batut la Frankfurt si e lider in pauza de Craciun.

20:30 09 Dec
Rezultatele zilei in Premier League. Acum se joaca Newcastle cu Leicester!

18:50 09 Dec
PSG are 1-0 cu Lille, dar golul ar fi trebuit anulat. Mbappe se afla in pozitie de offside cand mingea a plecat spre el, inaintea golului marcat de Angel Di Maria!

18:48 09 Dec
Gol superb inscris de Jermaine Defoe pentru Bournemouth pe terenul lui Crystal Palace:

18:05 09 Dec
Echipa de start a lui PSG pentru meciul cu Lille:

17:59 09 Dec

5-0 Real dupa 42 de minute! Incredibil. Sevilla are o repriza teribila pe Bernabeu!

17:55 09 Dec
Repriza TERIBILA pentru Sevilla! Real are 4-0 dupa 38 de minute. A marcat si Kroos!

17:49 09 Dec
GOOOOL CRISTIANO! Ronaldo inscrie a doua oara in acest meci din 11 metri!

17:45 09 Dec
Argentinianul Guido Pizarro de la Sevilla joaca pe Santiago Bernabeu cu aparatori marca ... CR7 :)
17:39 09 Dec
Ronaldooooo! GOOOL! Cristiano a primit in careu, dupa un print printre doi adversari, si a inscris fara probleme!

17:32 09 Dec

Cristiano Ronaldo a prezentat in fata fanilor de pe Bernabeu colectia de 'Baloane de Aur'. In aceasta saptamana, Cristiano l-a luat pe al 5-lea intr-o gala care a avut loc in Turnul Eiffel.

17:20 09 Dec
Nacho inscrie in minutul 3 pentru Real dupa o greseala mare in apararea Sevillei!

17:16 09 Dec
Imagini live de pe Santiago Bernabeu inainte de Real - Sevilla. Toti ochii pe "Balonul de Aur" Cristiano Ronaldo! :)

17:11 09 Dec
LIVE de pe Parc des Princes inainte de PSG - Lille:

17:05 09 Dec
Arturo Vidal a marcat pentru Bayern la Frankfurt!

17:02 09 Dec
Dortmund e condusa acasa de Werder dupa 26 de minute!

16:39 09 Dec
West Ham a invins-o pe Chelsea cu 1-0 pe stadionul olimpic din Londra. Unicul gol al meciului a fost marcat de Arnautovic in minutul 6
16:38 09 Dec
Iata echipele de start la Real Madrid - Sevilla

10:41 09 Dec
E derby weekend in Europa! Nu mai putin de 9 meciuri tari au loc in campionatele europene! Azi e duel aprig in Londra intre West Ham si Chelsea, in timp ce in Spania se bat Real Madrid si Sevilla. In Italia se intalnesc Juventus si Inter Milano.

Duminica au loc doua derby-uri istorice in Premier League, intre gigantii din Manchester si echipele din Liverpool.