Daca intra asta, si fanii lui Messi il aplaudau! Ronaldo, la un pas de cel mai frumos gol din cariera! Calcai MAGNIFIC ca al lui Zlatan de la 16m! Ce a iesit: VIDEO

Cristiano Ronaldo Real Madrid Campionate externe
Data publicarii: Luni 22 Iulie 2013, 07:50
Data actualizarii: Luni 22 Iulie 2013, 10:59

►Cum joaca Barca fara Tito? Cum arata Neymar langa Messi? Cum se bucura Pep cand ia Valdes gol? BAYERN - BARCELONA, miercuri 19:30 in direct Sport.ro si Voyo.ro!

Carlo Ancelotti a fost pentru prima data pe banca lui Real Madrid in partida amicala castigata cu 6-0 in fata Bournemouth, o echipa care joaca in liga a 2-a din Anglia

La pauza, Realul a condus cu 3-0, gratie unei duble superbe a lui Ronaldo si a unui gol marcat de Khedira

In cele din urma, spaniolii s-au impus cu 6-0, gratie reusitelor lui Higuain, Di Maria si Casemiro, din repriza a doua.

La primul sau meci sub comanda lui Ancelotti, Ronaldo a aratat o forma excelenta, fiind aproape sa marcheze un gol superb cu calcaiul putin pe langa (min 1.29). Nu a fost singura data cand a trimis cu calcaiul (min 2.30), mingea fiind insa de data aceasta blocata de portarul advers