ROBINHO REINVENTEAZA BICICLETA, IAR KAKA OMOARA PAIANJENUL!

Data publicarii: Joi 18 Octombrie 2007, 09:58
Data actualizarii: Joi 18 Octombrie 2007, 09:58
BRAZILIA 5-0 ECUADOR!VEZI REZUMATUL AICI!

Brazilia a oferit un show de zile mari chiar pe Maracana unde s-a intors dupa 7 ani si a spulberat Ecuadorul cu 5-0. Omul serii a fost fara discutie: Robinho care a reusit inainte de golul lui Elano o faza de exceptie lasandu-si adversarii masca.

Scorul a fost deschis pentru Selecao de omul lui CSKA Moscova Wagner Love dupa un lob de senzatie a lui Robinho in minutul 18. Ronaldinho a vrut sa demonstreze ca a depasit perioada proasta pe care o traversa si a deschis pe final de meci showul marcand pentru 2-0 din pasa lui Kaka. Cateva minute mai tarziu Kaka reuseste o bijuterie de gol cu un sut perfect, direct la vinclul coltului stang si le-a aratat tuturor de ce ar trebui sa fie noul "Balon de Aur".

Robinho face spectacol in careul advers, ascunzandu-le mingea fundasilor ecuadorieni, iar Elano aduce golul 4 pentru Brazilia. Acelasi Kaka reuseste dubla cu cateva minute de final iar Brazilia are o revenire fantastica pe Maracana.